Чому кімнатні лимони скидають листя?

чому в лимона обпадає листя

Гарно розвинене листя являється важливою умовою успішного росту, розвитку і плодоношення лимона. Листя лимона в нормальних умовах живе до трьох років. Обпадають вони поступово, по мірі старіння; якщо листя на лимоні починає обпадати несвоєчасно - значить за рослиною не правильний догляд.

Лимон відноситься до тіневиносливих рослин, але потреби у світлі в нього змінюються в залежності від навколишніх умов, головним чином від температури: чим вище температура, тим більше вони потребують світла.

Характер утримання кімнатних лимонів в літній період впливає на збереження  листків зимою. Листя лимона, що знаходився влітку на відкритому повітрі, на яскравому сонячному світлі і перенесеного осінню в житлову кімнату, не можуть виконувати свої фізіологічні функції, виснажуються і обпадають. Для того, щоб їх зберегти, лимони слід тримати зимою тільки в світлому приміщенні при температурі +2 - +8 С. Якщо рослина знаходилася влітку в затінку під деревами і листя утворилися в умовах затінку, то поміщена осінню в житлову кімнату, вона їх збереже, особливо при частому обприскуванні і обмиванні чистою водою кімнатної температури.

Лимони можна влітку залишати в кімнатах. Але тоді їх ставлять на північні вікна, або вглиб кімнати. Осінню лимони повертають на попереднє місце. Зимою лимони слід захистити від потоку сухого і теплого повітря, що йтиме від радіаторів опалення.

Якщо кімнатний лимон повністю скинув листя, його слід перенести в прохолодне, темне приміщення  і утримувати при температурі +2 - +8С; практично припинити полив, зовсім припинити підживлення. В березні землю протягом 2 - 3 днів прогрівають, занурюючи горшок кілька раз в посудину із теплою (45 - 50С) водою, Або поливаючи земляну грудку теплою водою. Після прогріву землі до 20 - 25С лимон вносять в кімнату, де рослина утворює нові листки.

В світлих сонячних кімнатах з температурою в осінньо-зимовий період 14 - 17С, при щоденному обприскуванні крони, лимони зберігають листя, нормально цвітуть і плодоносять.

Поділитись: