Піддони для квіткових горшків

піддони для квітів

При поливі кімнатних рослин слід промочити земляну грудку повністю. Для зупинки води, що витікає через дренажний отвір в дні горшка, застосовують піддони. Якщо на них ставлять горшки із важкою дерновою землею, воду із піддонів зливають відразу після поливу, а якщо із легкою (листяною чи перегнійною), воду зливають приблизно через годину, так як легка земля спочатку швидко пропустивши рідину, може знову її всмоктати. Багато досвідчених квітникарів вважають, що воду із піддону можна використовувати для повторного поливу.

Для нормального розвитку деяких вологолюбних культур вода в піддонах повинна знаходитися протягом всього весняно-літнього періоду (наприклад у циперуса). Окремі види папоротників краще ростуть в кімнатах, якщо вони стоять на піддонах із мокрим піском. Рослини, які не переносять надлишкової  вологи і сильного змочування клубня, або кореневища, але землю потребують легку (глоксинія і інші), можна періодично зволожувати із піддонів. Амариліси (після періоду спокою) також поливають з піддонів. Воду не зливають до тих пір, поки не зволожиться вся грудка землі в горшку.

Піддони можуть бути глиняними, скляними і з інших матеріалів. Найпоширенішими є пластмасові піддони. Добрі піддони, що мають зіркоподібні виступи, вони припіднімають вазон над дном, що забезпечує краще стікання води.

Поділитись: