Чому загнивають живці (черенки) кактусів?

чому гниють кактуси

В більшості випадків це трапляється від однієї із трьох причин - недостатньої просушки живця (черенка) перед його посадкою, глибокої посадки живця (черенка) в жирну землю і через полив живця (черенка) одразу після його посадки.

Перед посадкою живець (черенок) кактуса слід добре підсушити. Точного терміну підсушки дати неможливо, все залежить від соковитості живця (черенка) і вологості повітря. В суху погоду несоковитий живець (черенок) достатньо підсушити три дні, але в сирому повітрі соковитий живець (черенок) може підсихати цілий місяць. Слід дочекатися утворення сухої, твердої склоподібної поверхні зрізу чи злому.

Для вкорінення слід брати чистий, промитий сухий пісок, в який не слді втикати живець (черенок) надто глибоко, а достатньо поставити його зрізом на пісок, укріпивши в цьому положенні паличкою із дротяним кільцем. Горшок із живцем (черенком) слід прикрити скляною банкою і щоденно провітрювати його.

Поливати пісок ні в якому разі не потрібно! Перший час достатньо обприскувати із пульверизатора скляну банку зсередини. Коли живець (черенок) почне давати корінці, можна починати обережний полив із піддона.

Не можна спішити із посадкою живця (черенка), слід дати час на розвиток коріння.

Поділитись: