Чому кактуси погано переносять пересадку?

як пересаджувати кактуси?

В більшості випадків це пояснюється тим, що пересадка зроблена не правильно, без врахування того, що кактуси потребують зовсім іншого догляду, чим інші кімнатні рослини.

За два - три дня до пересадки кактусів слід зовсім припинити полив, щоб земля в горшку зовсім висохла. Це потрібно для того, щоб суха земля легко обсипалась із коренів рослини, в той час, коли вологу приходиться зтрушувати, пошкоджуючи при цьому корені.

Новий горшок, заздалегідь замочений у воді, не повинен бути дуже великим. Розмір горшка визначають по кореневій системі рослини, а не по стеблу, тобто при великому стеблу і слабкій кореневій системі горшок слід брати малий. Якщо корені великі, то навіть при малому стеблі горшок слід брати побільше, так щоб корені в ньому вільно розміщувались.

Земляна суміш, яку слід приготувати заздалегідь, повинна бути вологою, але не мокрою. Візьміть в руку пригоршню землі і стисніть її. Якщо розтиснувши руку ви побачите замащену долоню, земля засильно зволожена; правильно зволожена земля не мастить рук. Сама краща земляна суміш для більшості кактусів складається із однієї частини листяного перегною, однієї частини дернової землі і однієї частини крупного річкового піску, промитого кілька раз у воді. Слід добавити  трошки дрібної гальки, щіпку товченого деревного вугілля і щіпку вапна. Чим сильніше розвинені в кактуса колючки чи волоски, тим більше він потребує вапна.

Посадивши кактус в свіжу, вологу землю так, щоб коренева шийка була вище поверхні землі, його слід поставити в затемнене місце і не поливати 5 - 7 днів до тих пір, поки земля зовсім не просохне. Невеличкі рослини добре на цей час прикрити стаканом, або скляною банкою; на великий кактус можна надіти прозорий поліетиленовий мішечок.

Поділитись: