Пальми в кімнатних умовах

пальми в кімнатах

Пальмові - обширне сімейство, що нараховує близько 1700 видів. Батьківщина більшості пальм - топіки.
За формою листків пальми поділяють на три групи: веєролистні, перистолистні і двохперистолистні. До веєролистних відносяться: трахікарпус, брахея, хамеропс і ін.; до перистолистних - говея, кокос, фінік і ін.; до двохперистолистних - каріота і деякі види хамедореї. По характеру стовбура вони можуть бути колоновидні, кущисті і виткі.

Квіти у пальм дрібні (у більшості без запаху), зібрані у суцвіття у вигляді качанів, або зонтиків, зазвичай появляються в пазухах листків. Плоди - костянки, горіхи, або ягоди. Різноманітні по формі і величині; вага їх коливається від кількох грамів до 15 кілограм.

Купуючи пальми, слід звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд рослини, але і на стан її кореневої системи. Коріння повинні бути світлими, без бурих плям і гнилі, а земляна грудка гарно обплетена молодими корінцями. Кращий час для придбання пальм - весна, або літо.

В кімнатних умовах інколи спостерігається засихання кінчиків у старих листків пальм - це доволі природнє явище. Масове жовтіння листків відбувається через різні причини: надмірне, або несвоєчасне поливання, дуже сухе повітря, погана пересадка і інші причини.

Період спокою у більшості пальм настає зимою; в цей час полив зменшують. Деякі пальми, як наприклад хамеропс і трахікарпус, утримують в більш сухих умовах, а фенікс (фінік) скине все листя, якщо його хоч один раз пересушити. В спекотні дні пальми слід притіняти, або забирати дальше від вікна.

Пересаджувати пальми краще в квітні  (до трьохрічного віку щорічно, а більш старі -через рік-два). Рослини виймають обережно, не розбиваючи земляної грудки; місця зрізу коренів присипають порошком деревного вугілля. На дні нової посудини влаштовують дренаж.

Для посадки молодих пальм складається суміш із рівних частин дернової і листяної землі, торфу, а також річкового піску (половина частини). Більш дорослим рослинам готують склад із одинакових частин листяної і перегнійної землі, торфу, річкового піску і в три раза більшої кількості дернової землі.
В період росту молоді пальми слід утримувати при температурі не нижче 18 - 20.
При гарному догляді в кімнатних умовах можна мати прекрасні пальми.

Поділитись: