Монстера

монстера

Родина: ароїдні.

Батьківщина: вологі тропічні ліси Америки.

Вічнозелена рослина з дуже декоративним листям. Це ліана з могутніми, спочатку зеленими, а згодом - одеревінілими стеблами, які у природі виростають довжиною до 15 метрів. Листя в монстери величезне, у гарних умовах досягає одного метра завширшки й розташоване на довгих черешках, які охоплюють своєю основою стебло.

У молодої рослини декілька перших листочків мають серцеподібну форму. Вони відносно невеликі й часто з цільною листковою пластинкою.

Монстера - рослина з дуже швидким ростом. Набравши сили і достатніх розмірів, вона утворює велике листя з акуратними широкими прорізами по всій площі листкової пластинки. Такий листок спочатку з’являється у вигляді згорнутої, звуженої вгорі трубки, яка, досягнувши певних розмірів, за короткий час розгортається у сформовану листкову пластину з великими дірками.

На нижній частині стебла навпроти кожного листка виростають повітряні корені, які, досягаючи грунту, вростають в нього й забезпечують рослині додаткові канали надходження води й мінеральних речовин у найбільш віддалені ділянки ліани. Крім того, повітряні корені часто служать опорою для молодих стебел. При вирощуванні монстери у домашніх умовах не слід відрізати повітряні корені. Необхідно обережно пригинати їх, направляючи їхній ріст у землю горщика або ящика.

У гарних умовах монстера може зацвісти. Суцвіття, що утворюється, має вигляд початка завдовжки 20-25 см й огорненого зверху білим, із кремовим відтінком покривалом. Через якийсь час утворюється плід, який є ягодою із запахом ананаса. Плід монстери їстивний, за смаком нагадує банан.

Монстери невибагливі до умов утримання, добре ростуть на світлі, хоча бояться прямих сонячних променів. У тіні ріст монстери припиняється.

Монстера - досить стійка рослина, але все-таки вимагає до себе уваги. Для кращого розміщення листя в просторі, в ємність з ліаною потрібно поставити опору. Повітряні корені при дуже сухому повітрі почнуть сохнути, що може погано позначитися на здоров’ї рослини. Тому рослині потрібна волога опора, або часті обприскування. Опору можна придбати у квітковому магазині, або виготовити самому - обв’язати палицю мохом, який потрібно постійно зволожувати.

При утриманні вазонка в холодному й темному місці рослина не росте, тому в цей період не треба її заливати, а краще поливати ґрунт у  міру його просихання.

Поділитись: