Кімнатні декоративні гірки

альпінарій в кімнаті

Влаштування декоративних гірок - цікавий, досить доступний, але мало відомий прийом квіткового аранжування в кімнатах.
Такі гірки можна зробити самому. Для цього слід мати дріт (діаметром  - 6 мм), цемент і пісок. Із дротика роблять каркас. Щоб гірка не була надто важкою, роблять внутрішні порожнини. Підготовлену форму із арматурою заливають цементним розчином, змішаним із просіяним річковим піском (1:2).
Поки ще розчин не затвердів, роблять виямки (з отворами для стікання води), в які і будуться саджати рослини. В гірки, для декоративності, можна вмонтувати невеличкі кусочки граніту, мармуру, чи каменю. Щоб в’яжуча маса краще схопилася і не утворювалось тріщин, її слід по кілька раз за добу поливати водою. Гірка просохне через 4 - 5 днів, і можна висаджувати рослини. Кращий термін для цього - березень - квітень.
Висаджують плющ, хлорофітум, узумбарську фіалку, фуксію, азалію, папоротники, адіантум і інші вазонки, що пристосовані до життя в подібних умовах.
Особливо красиві гірки, зроблені із кактусів і інших сукулентів.
Рослини не повинні заступати один одного. Вічно зелені і квіткові краще через одного садити, а виткі і ампельні - висаджувати внизу ніші.
Догляд заключається в своєчасних поливах, обприскуванню, підживленню і досипанню землі. Підживлювальне поливання (органічні і мінеральні добрива) дають раз в 10 днів з травня по серпень. Мінеральні дають із розрахунку 1 - 1,5 г на 1 л води, а органічні - коров’як, у співвідношенні 1:10.
Декоративну гірку із рослинами на металічному, чи глиняному піддоні встановлюють ближче до світла. Воду, що накопичується у піддоні, зливають.
В залежності від пори року і стану рослин їх можна замінювати, створювати нові композиції.
Також заглиблення у гірці можна робити одразу під горщики - тоді можна дуже легко і зручно замінювати рослини.

Поділитись: