Ви є тут
Дицентра
Дицентра (розбите серце).
У відкритому грунті дицентра починає розвиватися ранньою весною. В квітникарстві є два види – дицентра чудова, дицентра красива. В культурі ці види доволі прості: віддають перевагу легкій, багатій перегноєм, зволоженій землі, доброму освітленню, захищеному від вітрів місці, ростуть і на притінених місцях. Дуже легко розмножується стебловими і кореневими живцями; пересадку переносять безболісно на протязі всього вегетаційного періоду. Рослину можна використовувати для посадки на газонах, або для зрізання.
Крім того, цінною властивістю дицентри є здатність легко піддаватися зимовій вигонці, причому не тільки в спеціальних оранжереях, але і в кімнатних умовах.
Із грунту дицентри потрібно викопувати після повного відмирання листків і гілок, що частіше буває в серпні.
Викопані кореневища потрібно розділити на частини і посадити в горщики. Для вигонки підійдуть і грубі обломки коріння, які повинні мати хоча б одну відновлювальну бруньку. У горщики їх висаджують по декілька штук. Землю потрібно брати поживну компостну. Посаджені рослини слід добре поливати і прикопати на напівтемних грядках або в свобідні холодні парники, де вони повинні знаходитися до наступлення стійкого похолодання. З пониженням температури до мінус 3ºС рослини переносять у підвал, або темне приміщення (1-2ºС), а найкраще всього зарити в сніг. Можна тримати і в холодильній камері (0-+1ºС). При зберіганні не можна допускати підсихання коренів.
Дицентру можна ставити на вигонку з кінця грудня до весни. Рослини переносять в світле прохолодне приміщення (10-14ºС), і поступово температуру підвищують до 20ºС. При цьому потрібно збільшити вологість земляного кома і повітря. Найкраще горщики зразу поставити на спеціальні піддони, і після того як рослина почне рости, потрібно слідкувати, щоб у неї завжди була вода.
Щоб продовжити період цвітіння, рослину потрібно перенести в більш прохолодне місце. Переважно цвітіння починається 2-3тижні після виставляння на вигонку.
Через кожні 10-12днів рослину слід підживлювати почергово мінеральними і органічними добривами. Землю в горщиках постійно зволожують, рихлять, а рослину обприскують.
В кімнатних умовах квіти бувають натуральної величини, але забарвлення дещо слабше. Після цвітіння вони бліднішають і обсипаються, але рослина залишається декоративною доволі довго. При відсутності свобідного місця зразу після відцвітання можна обрізати надземну частину біля самої поверхні землі, а горщики до весни знову зарити в сніг, або перенести в прохолодне темне місце.
Ранньою весною кореневища слід пересадити в родючу землю відкритого грунту, або з горщиками прикопати в грунт і забезпечити їм належний догляд. При сприятливих умовах рослина дуже швидко відновлює свій ріст. Дицентру можна вирощувати не тільки для реалізації в горщиках, але і для зимового зрізання. Щоб облегшити цю роботу, підготовлені кореневища потрібно висаджувати в спеціальні переносні ящики. Зрізувати квіти можна на початку бутонізації. Гілки з бутонами у воді швидко розвиваються і нормально зацвітають.