Білокрилка

Білокрилка - (Asterochiton vaporariorum)

Білокрилка - (Asterochiton vaporariorum) - жовтуваті комахи довжиною 1,5 - 2 мм з двома парами білих крил (в сидячому положенні крила складені домиком) - пошкоджує рослини не тільки відкритого ґрунту, але і кімнатні - фуксії, бальзаміни, пеларгонії, троянди і ін. Листя покриваються білими точками, буріють, особливо по краях і в подальшому обпадають.
Розвиток шкідника проходить на нижній стороні листка. Білуваті овальні личинки, що з’являються з яєць, малорухомі, живляться соками рослин. Після третьої линьки вони перетворюються в німф, із яких розвиваються дорослі комахи.
Білокрилка активна цілий рік, розмножується дуже швидко, залишаючи в місцях скупчень цукрові виділення, на яких оселяється сажистий гриб.
Цей шкідник особливо небезпечний тому, що може скоро проникати в сусідні приміщення.
Шкідник полюбляє тепло, топу у разі виявлення його на рослині - останню одразу ж переносять у більш холодне приміщення. Навколо рослини слід вивісити липкі стрічки для мух, щоб виловити дорослих особин. Личинки слід регулярно змивати із листя мильним розчином.
Щоб позбутися білокрилки рослини обробляють відповідними інсектицидами, хоча останні малоефективні проти личинок, які покриваються восковим нальотом і робляться практично недоступними.

Поділитись: