Квіти у вазі

Квіти у вазі

Жива квітка, або гілка в приміщенні радують весною і літом, але приносять ще більшу радість, коли за вікном тріщить мороз. Дизайн сучасних квартир і будинків різноманітний, проте ваза із живими рослинами - ода із ефективних прикрас кімнат.
Для зрізаних квітів використовують керамічні, скляні, криштальні, фарфорові і металічні вази. З керамічними гарно гармонують трави, гілки кущів, польові і садові квіти. В скляних - декоративно виглядають водяні рослини і квіти із грубими, прозорими стеблами, які покриваються бульбашками, і переломлене світло дає красивий відблиск. Криштальні і фарфорові вази, більш дорогі, потребують дорогих квітів - троянд, лілій, гвоздик.
Вази розміщують так, щоб вони не заважали. В невеликих квартирах можна вдало розмістити маленькі настільні, настінні, або підвісні вази.
Квітам потрібен спокійний фон. Вони втрачають вигляд на фоні яскравих шпалер, або яскравої скатертини. Всі квіти люблять світло, тому їх розміщають на більш освітлених місцях.
Кожну квітку, або гілку розміщують у вазі вільно, щоб можна було добре бачити форму і забарвлення. В багатьох випадках достатньо однієї квітки, або гілки у вазі, щоб створити приємну композицію.
Неприйнятно ставити у вази щільні букети. Квіти і гілки, стиснуті у букеті, втрачають притаманну їм форму, швидко в’януть і виглядають штучно. Не слід групувати у вазі різні по характеру квіти, наприклад троянди з гладіолусами і календулою. Добре підібрані квіти у вазі доставляють естетичну насолоду.
Щоб навчитись уміло обходитись з квітами, слід їх любити і знати.
Родичі, вихователі дитячих закладів, учителі повинні на живих прикладах навчати дітей складанню букетів.

Поділитись: