З будинку в сад

пеларгонія

При оформленні входу у будинок, місць віддиху, клумб і альпійських гірок можна використовувати кімнатні рослини. При цьому самі рослини на свіжому повітрі пишно розцвітають, збільшується інтенсивність їхнього цвітіння, яскравість забарвлення, виправляється форма. Асортимент кімнатних культур, які можна висаджувати у відкритий грунт, доволі великий.

 

Пеларгонії. Краще використовувати немахрові сорти - вони цвітуть рясніше, утворюють крупні суцвіття і менше пошкоджуються у негоду.

Пеларгонія плющелистна з звисаючими пагонами довжиною до 1 метра, декоративним листям і рясними яскравими квітами,  гарно виглядає в припіднятих, або підвішених вазах.

Пеларгонія зональна краще цвіте при обмеженій площі живлення, тому її поміщають у вази, настінні кашпо невеликої глибини. Якщо весною була зроблена перевалка, то винесені в сад рослини не потрібно виймати з горшків. Великі екземпляри внизу бувають без листя, тому їх прикривають низькорослими вазонками.

Обидва види пеларгонії потребують сонячного відкритого місцезнаходження.

 

Фуксія. Махрові гібриди з довгими пагонами використовуються як ампельні рослини, а немахрові мають кущовидну форму і гарно виглядають у квітнику.

Всі види і гібриди краще розвиваються в притінених місцях, особливо махрові.

 

Клубневі бегонії. В кімнатах частіше вирощують ампельну форму. Її численні звисаючі пагони 40-50см довжиною з травня і до морозів покриті квітами діаметром 6-8 см. Забарвлення білі, жовті, оранжеві, рожеві, червоні.

В балконні ящики, вази, корзини рослини пересаджують коли минає загроза заморозків. Перед тим їх загартовують,  поступово виносячи на сонячне світло. Відстань між клубнями в контейнері 20-25 см. Субстрат готують поживний. Шар землі повинен бути близько 20 см.

Клубневі бегонії краще розташовувати у легко притінених, захищених від вітру місцях. Літом їх потрібно регулярно підживлювати і поливати, щоб було рясне непереривне цвітіння.

При перших заморозках клубні викопують і зберігають в приміщеннях при температурі 4-8°С, не допускаючи пересушки. В лютому - березні їх начинають підрощувати до нового сезону.

бегонія

Хлорофітум. Добре переносить умови саду, легко розмножується розетками. На відкритих місцях сильно розростаються строкаті сорти, а в тіні - зелені. Використовують їх в підвісних вазах, і по краям контейнерів, і в змішаних композиціях.

 

Кактуси і сукуленти. Для них підбираються припідняті місця з добрим дренажем і розсіяним освітленням. Пересаджувати із горшків не потрібно. Гарно виглядають серед каміння на альпійських гірках.

 

Це загальний список вазонків, які можна влітку винести у сад. Можна використовувати і інші, але потрібно підбирати їм сприятливі умови. Не можна виносити вазонки, які не переносять протяги, сонячне світло, дощі.

Вазонки, які осінню планується вернути до приміщення, краще не висаджувати у грунт, а прикопати в горшках. На відкритому повітрі земля у горшках пересихає набагато швидше і тому потрібно частіше поливати.

Рослини виносять на двір не одразу. Спочатку їх загартовують в холодному парнику, чи веранді, з притінюванням, щоб не було на листях сонячних опіків.

Поділитись: