Петунія із розсади

вирощування петунії

Щоб отримати для продажу якомога раніше квітучу петунію в горшках, насіння її слід сіяти на початку лютого. Рослини, призначені для посадки у відкритому ґрунті, вирощувати починають в березні, а для отримання більш пізньої розсади насіння висівають на початку квітня.

Часто буває, що насіння петунії не проростає, це пояснюється його поганою якістю. Однак проростання залежить і від умов, в яких воно знаходиться. Дуже важливо, щоб земля не була заражена збудниками хвороб рослин, субстрат повинен бути достатньо повітропроникним, вологоємним, в період проростання насінин рівномірно вологим. Навіть при незначному підсиханні насінини можуть не прорости. Ящики із посівами рекомендовано накривати поліетиленовою плівкою, це допоможе підтримувати рівномірне зволоження.

Краща температура для проростання насіння 21ºC, більш низька - погіршує і сповільнює проростання. Для пророщування старих насінин (більше року) необхідна більш висока температура. У багатьох сортів петуній при 30ºCможна отримати 100%-ве проростання, якщо пророщувати насінини на промокальному папері, і одразу ж висівати у ящик, як тільки вони проклюнуться.

Світло також відіграє важливу роль у пророщуванні насіння. Багато сортів, при поганому освітленні, або не проростають взагалі, або проростають дуже погано.

Вирощування розсади.Сходи розсаджують, як тільки у них розвиваються сім'ядолі. Краще за все садити у торф’яні горшки. Ріст буде скорішим, якщо температуру підтримувати вдень 18ºС - 19ºС, а вночі 15ºС. Підживлювати слід щоденно, разом із поливом. Щоб отримати рясне цвітіння, підживлювати слід  протягом всього періоду росту, однак перед цвітінням, азотних добрив слід давати менше.

Розсада, що кущиться, вважається доброю. Цього можна добитися, регулюючи довжину дня. Петунія - рослина довгого дня. Якщо надто ранній розвиток бутонів пригальмувати і перші 8 тижнів вирощувати сіянці в умовах короткого (8 годинного) світлового дня, то розсада почне кущитися. За цей час бокові пагони встигають добре розвинутись, і в подальшому рослині можна вже збільшити світловий день.

Для прискорення розвитку бутонів додаткове світло дають вночі: в перший час протягом години, а потім, аж до цвітіння - по 3 - 4 години. Це, перериваюче темноту світло, необхідне особливо тоді, коли квітучу петунію потрібно отримати по скоріше.

Якщо необхідно виростити сильно квітучі рослини в горшках, досвічувати слід на більш ранніх стадіях розвитку рослини - одразу ж після появи росточків. Дають світло цілодобово протягом трьох тижнів. Краще за все використовувати лампи денного світла. Температуру в цей період підтримують 18ºС - 19º. За три тижні у розсади утворюється 6 листків. Потім світловий день укорочують. Якщо цього не робити, то рослини швидко зацвітуть і залишаться нерозгалуженими. Перше цвітіння триває недовго і відновлюється лишень через кілька тижнів.

Поділитись: