Годеція

годеція

Годеція - це невибаглива рослина, що довго і красиво цвіте, підходить для посадок на клумбах, балконах і для зрізки. Годеція витримує невеликі заморозки, добре приживається при умілій пересадці і рясно цвіте на балконах.
Годеція відноситься до сімейства кіпрейних, родом із Каліфорнії.
Це однорічна рослина з прямими розгалуженими стеблами. У нас вона виростає до 50 см у висоту. Сортів і різновидностей годеції досить багато. Вони різняться забарвленням, формою і величиною квітів, висотою і формою кущів. Є прості і махрові сорти.
Рослина світлолюбна, тому слід вибирати добре освітлені місця, де вона  добре росте і цвіте не менше двох місяців. Кожна квітка тримається 3 - 4 дня. При осінніх заморозках (до -4) практично не підмерзає.
Розмножують годецію тільки насінням. В одному грамі нараховують 2 - 3 тисячі насінин. Схожіть зберігається до 3 років.
В залежності від погоди, годецію сіють у відкритий ґрунт в кінці травня в поживну землю здобрену перегноєм. Сіють рядками, під шнур. Насіння змішують із сухим піском, розміщують гніздами на відстані 18 - 20 см, міжряддя - 25 см. Глибина загортання - 0,5 см. Для грядок бажано кожного року міняти місце посіву. Це запобігає рослини від шкідників і хвороб. Землю слід регулярно рихлити, щоб не допустити утворення твердої шкірки. Бур’яни знищують вчасно. В посуху рослини поливають.
З великих кущів годеції можна зрізати квіти для букету. Вони довго стоять у воді.
Насіння дозріває на рослині неодночасно, тому збирати його слід вибірково. Просушують насіння на сонці в теплі дні. Очищати його слід одразу ж після сушки (так як насіннєві коробочки можуть взимку поїсти миші). Сухі чисті насінини зберігають в картонних коробках в кімнаті.

Поділитись: