Народний засіб боротьби із щитівкою

боремося з щитівкою

Якщо ваш вазонок уражений щитівкою - то його врятувати дуже важко, а якщо сильно уражений - то таку рослину рекомендується викинути.
Але все ж таки можна спробувати врятувати рослину. Для цього слід спочатку ізолювати її від інших рослин, щоб вони не заразилися, потім вже починати боротьбу із шкідником.

Ось народний метод боротьби.

Відомо, що листя волоського горіха мають фітонцидні властивості - зазвичай під горіховими деревами не буває ні мух ні комарів.
Можна спробувати горіхове листя в боротьбі із шкідниками кімнатних рослин, зокрема щитівки.
Для цього слід нарвати свіжого листя, і залити його водою, зім'яти його руками і залишити замоченими на добу.
Потім, зливши світло-зелений, із специфічним запахом горіха настій, слід промити ним стебла кімнатних рослин, що уражені щитівкою. Процедуру слід повторити кілька раз, поки щитівка не зникне, і потім кілька раз для профілактики.
Також при обробці слід замінити верхній шар ґрунту, і промити розчином горшок.

Таким методом можна пробувати боротися і з другими шкідниками, що шкодять вашим кімнатним рослинам.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Краще попередити появу шкідників, аніж потім боротися з ними. Щитівка повітрям не переноситься, в 99% всіх випадків ми самі її приносимо в будинок. Найчастіше це трапляється, коли ми купуємо нового вазонка. Тому, коли купляєте, чи вам подарували рослину - слід уважно її оглянути! Переконайтеся, що на рослині нема ніяких шкідників, хвороб, пошкоджень. Якщо принесли додому - не спішіть її ставити одразу поряд з іншими рослинами - ізолюйте її десь подальше, розмістивши на 3-4 тижневий карантин. Протягом карантину уважно оглядайте рослину, чи не появилися шкідники. І тільки після того, як переконаєтеся, що рослина абсолютно здорова, можете розміщувати її серед інших квітів.

Поділитись: