Лілія в кімнаті

лілії в горшках

Деякі любителі квітів запитують, чи можна вирощувати лілію Regale і її гібриди в кімнатах.
При правильному догляді це можливо, особливо якщо є можливість тримати влітку горшки з ліліями на балконах, або в саду. Основна трудність кімнатної культури лілії - нестача світла, в результаті чого рослина при надто ранньому рості витягується (до 2 м), втрачає декоративність.
Лілії слід забезпечити достатньо рясною і високоякісною поживою. Значно легше получається кімнатна культура в тому випадку, коли цибулини кожну осінь висаджують із ґрунту в горшки, а відцвілі (в горшках) щорічно повертають у відкритий ґрунт “на відпочинок”.
Якщо робити це все немає можливості, то потрібна особливо ретельна підготовка поживної землі для горшечної культури, кожен тиждень слід підживлювати лілії розчином основних добрив і мікроелементів не тільки до цвітіння, але обов'язково і після. Не рекомендується опиляти квіти лілій, або допускати зав'язки насіння. Ні в якому разі не можна зрізати квіти з горшечних рослин з довгими пагонами і великою кількістю листків. Як тільки закінчиться цвітіння слід обрізати якомога вище саму квітку, не зачепивши листя.
Не слід забувати, що ліліям необхідний період спокою. В кінці жовтня - початку листопада їх перестають поливати. Коли стебла і листки почнуть вянути, горшки виносять в холодне приміщення, де зимою температура тримається близько 0, або -1. Так лілії витримують до кінця лютого початку березня, слідкуючи за тим, щоб земля в горшках не пересихала (рідко, при потребі, зволожують її, не частіше 1 разу в 1,5 місяця).
В кінці лютого - початку березня горшки переносять в більш тепле приміщення (наприклад в прохолодну кімнату), ставлять на підлогу і починають поливати. Як тільки з'явитися росток, рослину розміщують на світлому вікні, регулярно поливають і підживлюють. Якщо є кілька горшків із ліліями, їх краще вносити в приміщення не одразу, а з інтервалами 7-10 днів, щоб цвітіння в кімнатах було більш тривалим.
В якості холодного сховища можна використати вириту в саду яму (при умовах достатньо сухого ґрунту). Пізно осінню в неї ставлять горшки з цибулинами, потім прикривають дошками, зверху утепляють листям, або іншими доступними матеріалами, а з приходом зими присипають снігом. Із ями їх виймають на початку, або в середині березня.
Цвітіння в кімнатах настає зазвичай через 80-90 днів після появи ростка. В залежності від температури і освітлення терміни можуть змінюватися.

Поділитись: