Що робити у вересні?

сезонні роботи, вересень

У вересні приступають до ділення і посадки на заздалегідь приготовлені ділянки ірисів, флоксів, півонії, дельфіні умів і інших багаторічників.

Висаджують на грядки розсаду дворічників: віоли, незабудки, гвоздики турецької, маргаритки, наперстянки і інших.

Проводять масову висадку в ґрунт цибулин нарцисів, тюльпанів, гіацинтів і посадку їх в горшки для зимової вигонки. Закінчують переносити в оранжереї і теплиці маточників коврових і вічнозелених рослин.

Закінчують окуліровку троянд. Проводять масовий збір шипшини, очистку насіння і закладку їх в ящики з сирим крупнозернистим піском для стратифікації. Очищають парники, перекопують компостні купи.

Заготовляють і вносять в сховища садову землю, пісок, торф. Згрібають в купи листя і рослинні рештки.

Проводять масову висадку із ґрунту в горшки зимового левкою, дрібноквіткових хризантем, установлюють горшки із рослинами в парники для укорінення. Вносять на стелажі оранжерей крупно квіткові хризантеми, примули, цинерарії. Переносять в підвали горшки із гортензіями.

Готують грядки для зимового посіву літників і багаторічників.

Рання осінь – кращий час для пересадки кущів. Викопувати і пересаджувати їх бажано із земляною грудкою

В кімнатах скорочують полив рослин, підготовлюючи їх до зими. Заносять до кімнати рослини, що на літо були висаджені в сад.

 Вересень – остання пора для внесення добрив. Вони повинні бути слабшої концентрації, чим літні.

Чи необхідний полив осінню?

Осінню у значної частини багаторічників спостерігається утворення коренів, що сприяють нормальному розвитку замінних бруньок і гарному зимуванню рослин. У випадку сухої осені нових коренів утворюється мало, або не утворюються зовсім, а розвиток бруньок затримується. Тому при осінній посадці полив обов’язковий, а в суху осінь слід поливати також і рослини, що залишаються без пересадки (півонія, флокси, айстри, астильба, примула, лілійники).

Поділитись: