Ви є тут
Що робити у вересні?
У вересні приступають до ділення і посадки на заздалегідь приготовлені ділянки ірисів, флоксів, півонії, дельфіні умів і інших багаторічників.
Висаджують на грядки розсаду дворічників: віоли, незабудки, гвоздики турецької, маргаритки, наперстянки і інших.
Проводять масову висадку в ґрунт цибулин нарцисів, тюльпанів, гіацинтів і посадку їх в горшки для зимової вигонки. Закінчують переносити в оранжереї і теплиці маточників коврових і вічнозелених рослин.
Закінчують окуліровку троянд. Проводять масовий збір шипшини, очистку насіння і закладку їх в ящики з сирим крупнозернистим піском для стратифікації. Очищають парники, перекопують компостні купи.
Заготовляють і вносять в сховища садову землю, пісок, торф. Згрібають в купи листя і рослинні рештки.
Проводять масову висадку із ґрунту в горшки зимового левкою, дрібноквіткових хризантем, установлюють горшки із рослинами в парники для укорінення. Вносять на стелажі оранжерей крупно квіткові хризантеми, примули, цинерарії. Переносять в підвали горшки із гортензіями.
Готують грядки для зимового посіву літників і багаторічників.
Рання осінь – кращий час для пересадки кущів. Викопувати і пересаджувати їх бажано із земляною грудкою
В кімнатах скорочують полив рослин, підготовлюючи їх до зими. Заносять до кімнати рослини, що на літо були висаджені в сад.
Вересень – остання пора для внесення добрив. Вони повинні бути слабшої концентрації, чим літні.
Чи необхідний полив осінню?
Осінню у значної частини багаторічників спостерігається утворення коренів, що сприяють нормальному розвитку замінних бруньок і гарному зимуванню рослин. У випадку сухої осені нових коренів утворюється мало, або не утворюються зовсім, а розвиток бруньок затримується. Тому при осінній посадці полив обов’язковий, а в суху осінь слід поливати також і рослини, що залишаються без пересадки (півонія, флокси, айстри, астильба, примула, лілійники).