Барвінок

барвінок малий

Барвінок малий (Vinca minor) із сімейства кутрових (Apocynaceae) — вічнозелений трав’янистий багаторічник з повзучими стеблами, що легко укорінюються. Листя маленькі, темно-зелені, шкірясті, глянцеві. На їх фоні дуже привабливі ніжні, сині квітки, які розкриваються в середині весни. Цвітіння недовготривале, але завдяки красивому листю, рослина декоративна до самої зими. Цвіте у квітні - травні. Досить великі воронкоподібні  квітки на довгих квітконожках, розвиваються по одному у пазухах листків.

Родина барвінка малого — Європа, де він широко розповсюджений в тінистих листяних лісах на бідних землях. Непридатні для нього лише низинні, заболочені місця.

Розмножують барвінок діленням пагонів протягом усього вегетаційного періоду, але краще ранньою весною. На кожній частині повинна бути хоча б одна брунька і один корінчик. Так як коренева система у рослини поверхнева, то перед посадкою ділянку не перекопують, а лише мульчують невеличким шаром листяної землі, в подальшому — опалим листям з навколишніх дерев. Якщо кусочки пагонів розмістити по схемі 15×15 см, то через рік барвінок покриє відведену для нього ділянку зеленим килимом. “Вуса”, які появляються, спрямовують на вільне місце ділянки.

Кусочки, злегка вдавлюючи, розкладають по поверхні землі і трішки ущільнюють її. Щоб вони швидше розвивались, землю слід частіше поливати. В перший рік потрібно ретельно видаляти бур’яни, в подальшому барвінок розростеться і буде приглушувати їх.

Квітникарям слід пам’ятати, що рослина ядовита.

Поділитись: