Ви є тут
Посадка і пересадка лілій
Друга половина серпня і вересень – краща пора для посадки і пересадки лілій.
Лілії Мартагон з різновидностями і кавказькі види варто вирощувати на одному місці якомога довше, приблизно від 6-8 до 10-12 років. Трошки раніше можна відкопувати і відсаджувати дочерні цибулини, що розвиваються вище материнської, не порушуючи основних, старих цибулин.
Лілію регале і її гібриди, а також лілію Генрі і деякі інші слід пересаджувати не рідше чим через 5-6 років. Для тих видів, що швидко розростаються і легко переносять пересадки, наприклад Тунберга, зонтичної потрібна пересадка через 3-4 роки.
Спочатку пересаджують лілії кандидум, Мартагон і кавказькі види; потім – лілії регале і її гібриди, лілії Генрі, одноцвітну, тонколисту, а в останню чергу – найбільш вино сливі і невибагливі види, наприклад Тунберга, зонтична.
Місце для посадки вибирають відкрите, або злегка захищене із заходу; в південних областях допускається притінення із південної сторони. Землю рекомендується обробляти на глибину не менше 40-50 см і забезпечити її добру водопроникність; у важку глиняну землю слід добавляти до ⅓ піску. Кращим добривом являється добре перепрілий листяний перегній, але можна використовувати і гнойовий перегній чи компостну землю. Для лілій більшості видів, перед перекопкою (якщо земля не була провапнована раніше) вносять на 1 метр квадратний 0,5 кг вапна.
Однак, для деяких видів лілій (тигрова, даурська, Вільмотта, Максимовича, канадська) необхідно вносити в землю вивітрений торф (до ⅓ об’єму перекопаної землі).
Для того, щоб лілії добре прижились на новому місці і добре цвіли на наступний рік, слід обов’язково зберегти (не обламуючи і не пересушуючи) їх підцибулинні багаторічні корені.
Глибина посадки коливається від 6-8 см (до донця цибулини) для лілій кандум, 10-15 см для лілій з невеличкими цибулинами (одноцвітна, тонколиста, амалібе, Вільмотта) до 20-25 см для лілій генрі, регале (і її гібридів) і інших видів із крупними цибулинами. Коріння в землі ретельно розправляють.
Після посадки слід провести рясне поливання із розрахунку не менше 10-15 л води на 1 кв. м.
В північних регіонах рекомендується після промерзання землі на 4-7 см укрити грядки з цибулинами тих видів, що слабо зимостійкі шаром листя товщиною 10-15 см. Це особливо важливо при отриманні садивного матеріалу із південних областей.