Практика засушування квітів

висушені квіти

Вміло засушені квіти добре зберігають форму і забарвлення протягом кількох років. Використані в гербаріях, або художніх композиціях, вони служать прекрасним матеріалом для вивченні і прикраси приміщення.

Багаторічна практика підказала такий спосіб засушення квітів: беруть рослини, у яких квіти і листки не мають слідів роси, або дощу (інакше утворяться бурі плямки). Зазвичай зрізають вибрані екземпляри не пізніше 2-3 дня від моменту зацвітання.

Квіти для просушки закладають між листками паперу на тонкий прошарок гігроскопічної вати, що швидко всмоктує вологу, а потім поміщають під прес, який можна зробити із рівних дощечок і 3-4 цеглин, на 5-10 годин, в залежності від величини рослини. Після цього папір із рослиною кладуть між двома рамками із міцно натягнутою металічною сіткою. Інколи одразу закладають не під прес, а в рамки. В гарну погоду розміщують рамки де небуть на відкритому повітрі, а в дощову – в теплому приміщенні, або на горищі. Тривала сушка (більше 3-4 тижнів), так як і дія дощу, або роси, викликає побуріння.

Засушування дзвоникоподібних квітів приносить більше турбот. В середину кожної квітки слід вкладати м’які кульки із вати, що відповідають внутрішньому об’ємі дзвіночка, а у випадку більш складної будови квітки (бобові, губоцвіті і ін.) підкладають слабкі кульки із вати і під вигини пелюсток. Варто для більш чіткої фіксації подібні квіти засушувати окремо від стебла, а потім прикріпити їх до нього.

Складноцвіті, такі як айстри, ромашки і ін., засушують таким способом: Відділену від стебла квітку укладають на вату лицевою стороною, а зверху покривають товстим кільцем із вати так, щоб центр квітки опинявся з ним на одному рівні. При такій обробці квіти получаються з добре розгладженими, немов живими, пелюстками.

Квіти жоржин і півонії відділяють від стебла, звільняють знизу від зайвих пелюсток і укладають на вату лицевою стороною вверх. Рядки пелюсток ізолюють один від одного дуже тонкими шарами вати; нею прикривають також верх.

Для крупних квітів між паперовими листками при закладці в сітку, укладають пористий папір товщиною в палець. Сітку при цьому  дуже туго зав’язують шнурком. Листя і стебла закладають в листках паперу без ватного прошарку.

 Засушений матеріал зберігають в листках паперу в сухому приміщенні в ящиках, чи картонних коробках, добре захищених від порохів.   Дрібні плоскі з тонкими пелюстками квіти укладають рівними рядами разом із ватою.

Поділитись: