Як зрізати квіти гладіолусів

як зрізати квіти гладіолусів

Гладіолуси спочатку утворюють листя, а потім викидають суцвіття. Видалення листків під час цвітіння негативно діє на подальший ріст і дозрівання бульбоцибулин.

Життєдіяльність листків триває до глибокої осені. Після цвітіння в бульбоцибулинах зменшується кількість води, і накопичуються запасні поживні речовини для наступного року. Ось чому дуже важливо зберегти на рослині якомога більше листків.

Однак часто квітникарі зрізують квіти із гладіолусів неправильно – разом із квітконіжкою зрізується основна маса листків, і на рослині залишаються тільки самі нижні, мало активні. У таких рослин бульбоцибулина не встигає запасти необхідну кількість поживних речовин і до моменту викопування ще містить багато вологи, під час сушки і зберігання сильно всихається, зморщується, стає плоскою.

Квіти слід зрізати так: кінчиком ножа з плоскої сторони рослини робиться надріз квітконіжки ( по середині, або на відстані ¾ його довжини), потім натисканням руки квітконіжку виламують, перегнувши її в протилежну сторону від місця зрізу. В такому випадку із квіткою зриваються тільки самі верхні, сидячі на ній листки, всі решту зберігаються на стеблі, що залишилось і продовжують працювати.

Поділитись: