Ділення і посадка півоній

розмноження і посадка півоній

Кінець серпня - початок вересня - кращий час для посадки і пересадки півоній.  Посадкові ямки готують заздалегідь. Півоній розвивають глибоку кореневу систему, тому ямки повинні бути глибиною 60-70 см і 60 см в діаметрі. Земля для засипання ям повинна бути поживною. Для цього садову, або дернову землю змішують з компостною чи перегноєм, добавляють 1-2 відра вивітреного торфу, 100-300 г вапна, 200-400г попелу. Все це ретельно перемішати і засипати в ямки. На дно ямки можна положити гній із домішками суперфосфату.

Коріння півоній  крихкі, тому викопують і ділять їх обережно. Якщо необхідно скоро розмножити кущ півонії, то його ділять на частини, що містять по одному цьогорічному стеблу і корінням, що відносяться до нього. Але такі кущі при такому розмноженні зацвітають через 3-4 роки. Щоб отримати кущі, що будуть цвисти вже наступної весни, їх ділять так, щоб в кожній частині було не менше 5 стебел з добре розвиненими на їх основі замінними бруньками і всіма їхніми коренями.

Для дезинфекції коріння перед посадкою слід намочити в 1%-ий розчин мідного купоросу.

Коріння розміщують в ямці на земляному гребені, а потім повністю засипають землею, злегка ущільнивши її. Замінні бруньки повинні знаходитися на рівні країв ямки.

Півонії, посаджені надто глибоко, протягом кількох років не зацвітають. Після посадки кущі рясно поливають і мульчують землю листовим, або торф’яним перегноєм. Перед осінніми заморозками над посадженими рослинами роблять земляний горбик (10-12 см висотою), а на зиму укривають листям.

Поділитись: