Вам подарували гортензію...

Гортензія в горшку

Розкішно цвіте гортензія. Стараючись продовжити цвітіння, ви ставите її на східному, або північному вікні, де менше сонця, рясно поливаєте. Але час іде, і цвітіння все ж закінчується. Що ж тепер робити із рослиною? Викинути її? Ні, навіщо ж? Якщо її правильно утримувати, вона зможе рости у вас і щорічно рясно цвісти. Також ви легко зможете її розмножити. Що ж для цього слід робити?

Під час цвітіння гортензії з'являються молоді прикореневі пагони. Їх слід видаляти, за виключенням 3-4, а в подальшому навіть 6-8, найбільш сильних, які залишають для цвітіння на наступний рік. До осені ці пагони закладуть квіткові бруньки. Видалені пагони можна використати для розмноження гортензії.

Зразу після того, як гортензія відцвіте, слід вирізати старі пагони, на яких були суцвіття, інакше цвітіння на наступний рік буде поганим, або рослина зовсім не зацвіте.

Після обрізки перенесіть гортензію на сонячне вікно, а ще краще - прикопайте горшки на три четверті їх висоти на сонячному місці, або в напівтіні. Спочатку листя слід захищати від прямого сонячного проміння. Поливати і обприскувати в цей період слід рясно, особливо у сонячні дні. Через 1-2 тижні після обрізки можна підживити розчином мінеральних добрив. Через тиждень підживлення повторюють.

Починаючи з вересня, полив слід поступово скорочувати. Якщо осінь дощова, то горшки із землі слід витягти і поставити на рівному місці. Перед настанням заморозків, рослини слід внести в кімнату. Поставивши гортензію на світлому вікні, поливайте рідко, земляна грудка повинна бути практично сухою. Тоді ріст припиняється, листя починає жовтіти і обпадати. Після того, як більша їх частина осиплеться, гортензію можна перенести в сухий підвал. Краща температура для зимівлі гортензії 4-6 С.

Однак можна залишити її і в кімнаті, основне в цей час - поливати так, щоб тільки не пересихала земляна грудка.

В другій половині січня поставте рослину на світле вікно і починайте поливати. В травні вони зацвітуть. Незадовго до цього і під час цвітіння бажано їх підживити.

Раз в 2-3 роки, зазвичай у березні, гортензію слід персаджувати, новий горшок повинен бути ненабагато більшим за попередній. Частину землі видаляють і добавляють суміш дернової, листяної землі і піску (4:2:1).

Якщо ви хочете розмножити гортензію, весною найбільш сильні прикореневі пагони із здоровим міцним листям слід зрізати гострим ножем. Два нижні листки наполовину укорочують. Живець довжиною 5-6 см з 2-3 парами листків укоріняють в квітковому горшку, чи ящику із землею. На землю насипають 2-3 см гарно промитого річкового піску. Його вирівнюють і трошки ущільнюють. Потім кілочком роблять невеличкі заглиблення, куди садять живець на глибину 1-2 см. Пісок повинен бути завжди вологим. 2-3 рази в день живці обприскують. На світлому вікні, але захищеному від прямих сонячних променів, вони укорінюються гарно, після чого їх висаджують в 7-9 сантиметрові горшки в суміш дернової, листяної землі і піску (2:2:1). Потім рослини ставлять на сонячне вікно і рясно поливають. Коли мине загроза заморозків, рослини можна винести на вулицю і вкопати горшки в землю. Коли коріння добре обплете земляну грудку, роблять перевалку в 11-13 - сантиметрові горшки в землю такого ж складу, як і для пересадки дорослих рослин.

В подальшому догляд такий самий, як і за відцвилою і обрізаною гортензією.

Поділитись: