Ви є тут
Гіпеаструм
Гарно дозрівшу цибулину гіпеаструма разом з горщиком забирають жовтні у темне сухе місце кімнати і не поливають. В січні гіпеаструм ставлять біля батереї і накривають зверху горщиком. Поливати землю в горщику не потрібно.
Через 2-3 тижні показується квіткова стрілка. Коли вона виростає до 3-5см, рослину поливають водою, температура якої на 2-3º вища кімнатної.
Поливати потрібно по краях горщика. Як тільки земля просякне вологою, верхній шар землі слід замінити і поставити рослину на світло.
Після цього розвиваються листки, але стрілка росте швидше. Добре, якщо раз в тиждень рослину підживлювати розчинами коровяка (1:10) або повним мінеральним добривом.
В прохолодній кімнаті (10-12ºС) цвітіння продовжується не менше двох тижнів. Якщо квітку запилити, то у неї сформується насіння, яке може дати рослину з новими властивостями. Пилок можна взяти з других квіток цієї рослини.
Як тільки насіннєва коробочка відкриється, насіння вибирають і розкладають на суміш з рівних частин перегною, дернової і листяної землі, а також невеликої кількості піску; присипають цією ж сумішшю (0,5см). Потім зволожують. Сходити насіння починає через 2-3тижні. Весною молоді рослини пересаджують в горщики діаметром 7-9см. По мірі росту, садженці пересаджують у більш велику посудину. Зацвітають вони на четвертий рік і до першого цвітіння їм не потрібно створювати умов спокою.
Розмножується гіпеаструм також і дітками, які відділяють від основної цибулини при пересадці дорослої рослии. Висаджують їх так, щоб цибулини були повністю засипані землею. Зацвітають вони на третій рік.
Пересаджують дорослі рослини через кожні 2-3роки після цвітіння. При цьому цибулину виймають, видаляють дітки і старе, відмерле коріння. Новий горщик беруть трохи більший ніж старий (аби між цибулиною і стінкою пролазив палець).
В горщик засипають дренаж і висаджують цибулину на дві третини висоти в землю.
Земляну суміш складають таку ж як і для саджанців. Усе літо, до настання холодів, гіпеаструми тримають на сонячному підвіконні, на балконі. Рослину ретельно поливають і щотижня підживлюють так само як і до початку цвітіння. До осені полив потрібно зменшити, а в листопаді припинити зовсім. Коли гіпеаструм втратить листя, підготовлену цибулину забирають в темне місце, де вона знаходиться декілька місяців. В січні – лютому у рослини викликають новий ріст, щоб мати квітучі екземпляри зимою. Період спокою у гіпеаструма можна зміщувати для того, щоб він цвів коли ми захочемо.