Ви є тут
Червень (турботи квітникаря)
Відкритий грунт. Настала пора живцювання флоксів. Живці беруть із “П’яткою” і висаджують в грядки, або холодні парники. В першому випадку добре користуватися поліетиленовою пілвкою. При укоріненні живців корисні позакореневі підживлення мінеральними добривами.
Багаторічникам, перед цвітінням, дають підживлення повним мінеральним добривом (NPK) і 1-2 підживлення органічними добривами, приготовленими із коров’ячого гною, розбавленого 1:10, або курячого посліду - 1:20. В приготовлену рідину добавляють на 10 л 20 г суперфостфату і 10 г калійної селітри.
На півонії слід видаляти бокові бутони, залишаючи лишень один - центральний. На початку місяця півонія зацвітає (може і скоріше); пам’ятайте, що при зрізуванні квітки слід залишати на пагоні 2-3 листки. Квітку краще зрізати у стадії забарвленого бутона: він довго розпускається і довго стоїть у воді.
Посіяні весною багаторічники необхідно розпікувати на грядки. Те ж саме слід зробити і з шиповником, який потрібен для окуліровки троянд. Пікують його на грядки стрічковим методом. Відстань між стрічками 20 і в стрічці 5-7 см. Після цього землю між рослинами слід замульчувати. Для утворення гарного куща однорічні пагони троянд осінньої окуліровки слід обов’язково прищепнути, а дикі пагони видалити. Якщо ви посадили троянди весною поточного року і хочете забезпечити правильний розвиток куща, то видаліть перші бутони.
Закритий грунт. В оранжерейних господарствах приступають до посіву цикламена. Насінини сортують по розміру і висівають по 500 штук крупних, або 1000 дрібних в один ящик. Потім їх злегка придавлюють і зверху засипають тонким шаром землі. Посіви добре поливають і накривають пустим ящиком, або папером. Висівають цинерарію гібридну.
Можна приступати до живцювання азалій. Живці беруть напівздеревілі і поміщають їх у хвойну землю, торф, або пісок. Краще приживання буде у хвойній кислій землі при температурі плюс 25.
Ящичні і горшкові троянди, котрі були на ранній вигонці, винесіть на вулицю і встановіть на грядках. Для збереження рослин землю слід мульчувати торфом. Кожен тиждень слід вносити органічні і мінеральні добрива; видаляти бутони, що утворюються. Цим ви забезпечете успіх вигонки на слідуючий рік.
На початку місяця виносять у відкритий грунт і хризантеми великоквіткові. Установлюють їх на грядках і доглядають так само, як і за трояндами. Не забувайте періодично прищипувати бокові пагони. Центральний пагін слід підв’язати до кілочка.
В кімнаті. В цьому місяці можна переносити великі горшки із пальмами в сад. Крупні екземпляри мірт, кордилін, драцен, юкк можна використати для озеленення світлого коридору чи веранди.
Кактуси і інші сукуленти виносять на зовнішнє підвіконня, щоб вони получали якомога більше сонячного світла, і добре поливаюють їх. Ще краще влаштувати у саду для них альпійську гірку.
Якщо через деякий час ви замітите, що кактуси ростуть слабо і верхівки їхні зовсім не посвіжіли після зимового спокою, огляньте кореневу систему. Якщо корінці погнили, то поступайте з ними, як з живцями: посадіть в сухий пісок, поки вони не утворять нових корінців.
Зараз найкраща пора для розмноження кактусів живцями, які здатні укорінюватись на сонячному місці навіть без накриття склом. Не забудьте тільки до посадки в пісок просушити їх в напвітіні 3-4 дні.
Не забувайте підживлювати рідкими добривами добре укорінені кімнатні рослини.
Невеликі, швидко ростучі екземпляри фуксій, абутилона часто потребують другої пересадки в горшки більшого розміру.
Антуріуми і диффенбахії не слід виносити на свіже повітря. Вони краще ростуть на вікні.
Цвітуть на сонячному місці олеандри. Тепер вони потребують підживлення і води. Корисно їх поливати щоденно теплою (50) водою із піддона.
Зрізані живці багатьох кімнатних рослин добре утворюють у воді корені. Попробуйте цей спосіб на своїх олеандрах, фікусах, епіфіллюмах. Відцвілі гілки деяких троянд теж мають властивість пускати коріння у воді.
Висадіть уже підрослі канни із горшків в балконні ящики. Вони будуть гарно цвісти до осені.