Флокси

флокс

Флокси можуть рости на різних грунтах в сонячних і затінених місцях. Самі рані сорти розпускаються вже у червні, і до вересня, а то і до жовтня, поки не почнуться холода, бушує у саду яскраве цвітіння.

ПІДГОТОВКА ДІЛЯНКИ

Перш ніж посадити флокси, потрібно заздалегіть добре підготувати землю. В пісковиту добавляють глину, компост, в кислу - вапно (100-200 г/м²). Головна умова для нормального розвитку флоксів - пухка, поживна і достатньо зволожена земля. Перегній і інші органічні добрива покращують структуру грунту, роблять її повітропроникною, добре зберігаючою вологу. Попіл містить калій, який усилює яскравість забарвлення суцвіть і підвищує опір рослини до хворіб.

ПОСАДКА

Садити флокси краще весною, хоча можна і осінню. Оптимальний срок посадки:кінець квітня - початок травня і друга половина серпня - початок вересня. Пересаджувати можна і літом. Кущі викопують з грудкою землі, на кожному залишають не більше 2-3 стеблин, решту зрізають.

Садять у похмуру погоду, або вечером. Земля повинна бути достатньо волога. Коріння добре розправляють у посадочній ямці, засипають шаром землі 3-5 см і легонько утрамбовують її. При мілкій посадці часто оголяється коренева шийка. В цьому випадку флокси потерпають від сонця і вітру, а в холодну зиму вимерзають. Молоді рослини садять на відстані 40 см один від одного, поливають і притрушують сухою землею. Коли вони добре укоріняються, їх корисно підживити розчином коровяка, або мінеральним добривом (15-20 г на відро води).

РОЗМНОЖЕННЯ

Флокси можна розмножати любим способом, проте в основному розділюванням куща і живцюванням. Частіше кущ викопують і ділять на декілька частин в залежності від його розмірів. Інколи у флокса гострою лопатою відсікають  більшу частину куща, а в утворену яму насипають родючу землю. Через рік цю процедуру можна повторити, але вже з іншої частини куща. Цей прийом позволяє повністю омолодити старі екземпляри.

Весною на живці використовують молоді пагони, літом стебла (до цвітіння). Краще всього приймаються весняні зелені пагони. Коли вони досягають 8-10 см, їх відділяють і садять під кутом 45° через кожні 5-8 см на грядку з легкою рихлою землею під плівку, або в напівтінь.

Флокси, вирощені із насіння, не зберігають усіх сортових особливостей маточного куща, тому розмноження насінням в основному використовують при селекції.

ДОГЛЯД

Протягом літа кущі 3-4 рази підживлюють настоєм коровяка з додаванням суперфосфату (15-20г) і попелу (20-30г) на відро води. В середині серпня припиняють підживлювати.

Поділитись: