Про користь і шкоду кротів

користь і шкода кротів

Кротів, зазвичай, вважають шкідниками, тому, що вони на ділянках риють ходи, влаштовують купки землі, що портять грядки, а інколи і гублять рослини, пошкоджуючи корені, викопуючи цибулини.

Однак, багато знають, що кріт частіш за все, з’являється на тих ділянках, які сильно заражені земляними шкідниками. Живлячись ними, кріт приносить більше користі, чим шкоди. Крім того, він розпушує землю, покращує аерацію.

Особливо корисний кріт на піщаних ділянках, де він знищує багато шкідливих комах, що проживають в грунті і не доступні для птахів і звірів (личинки хрущів, гнойових жуків, земледухів, дротянок, слимаків, мокриць). Він дуже ненажерливий – за добу з’їдає стільки їжі, скільки важить сам, а інколи і більше. До того ж, це одна із небагатьох тварин, які знищують шкідників, що живуть досить глибоко у землі. Без їди він не витримує і пів доби, здатен навіть з’їсти свого більш слабкого родича.

Ворогів у крота немало: звірі і птахи (лисиці, тхори, ласки, куниці, горностай, їжаки, ворони, сови, бузьки). Приходиться берегтись і людей, які охотяться за шкірками, або просто знищують, вважаючи його шкідником рослин.

Однак, як постійний винищувач ґрунтових шкідників, він заслуговує більш бережного відношення.

Тільки у випадку, коли шкода від кротів перевищує їх користь – слід боротися із кротами на ділянках.

Поділитись: