Розмножуємо бузок насінням

Бузок білий

Насіння бузка сіють зразу після їх збору осінню, або весною.

Осінню сіють безпосередньо в грунт на глибину 1,5-2 см. Бузок добре росте на легких підживлених і добре прогрітих сонцем землях, погано переносить надлишок вологи. Якщо насіння мало, то його можна посіяти в ящику, який зимою потрібно запорпати в сніг.

Для весняного посіву потрібна стратифікація насіння. Приблизно за 1-1,5 місяця до посіву, насіння потрібно перемішати з чистим вологим піском, і зберігати до посіву в ящику при температурі не вище 5°. При цьому потрібно слідкувати, щоб пісок весь час був вологий. Весною, коли зійде сніг і земля просохне, насіння відділяють від піска і висівають в грядку. Якщо все зробити правильно, то приблизно через 10-15 днів насіння проросте.

Після утворення 4-5 листків, рослини необхідно розпікувати(10-12 см в рядку і 18-20см між рядками) в спеціально приготовлену грядку. Стержень кореня, при цьому, приблизно на дві третини обрізають. Землю потрібно тримати в рихлому вигляді, в суху погоду - поливати. Бажано протягом сезону 1-2 рази підживити органічним добривом.

бузок темно-розовий

бузок темно-розовий

Поділитись: