Пророщування жоржин в тирсі

пророщування жоржин

Загроза пізніх весняних заморозків зберігається майже до червня (в залежності від регіону). Для того, щоб отримати цвітіння жоржин на 2-3 тижні скоріше, їх слід підростити протягом 2-3 місяців перед висадкою в грунт. Для цього зручно використати тирсу.
На початку березня бульби жоржин укладають в просторі ящики з вологою тирсою, а з появою ростків - ділимо. Поділені частини поміщають в ящики розміром 25*60*20 см. На дно ящика насипають тирсу шаром 5 см, ставлять поділені бульби щільно одна біля одної і засипаємо тирсою, щоб ущільнити їх, ящик стрясають, поливають водою і знову підсипають тирсу.
Поки стоїть холодна погода, ящики тримають в кімнатах на підвіконні. Слідкують, щоб тирса не висихала. Починаючи із другої половини квітня, вдень виносять рослини з ящиками на відкрите повітря на сонячне, захищене від вітру місце. В травні, коли вже не буває сильних нічних заморозків, ящики на ніч ставлять під навіс.
Такий режим забезпечує загартовування жоржин при відносно низьких плюсових температурах (5-10) і нормальний їх ріст. В тирсі жоржини добре ростуть і розвиваються. До часу висадки  в грунт у них утворюється грубе, міцне стебло висотою 15-30 см з короткими міжвузлями і нормально розвиненими листками. Очевидно тому, що свіжа тирса містить антисептичні речовини (смола, дубильні речовини і ін.), рослини не хворіють.
Перед висадкою в грунт відкривають одну із стінок ящика і виймають бульби з китицею тирси, завдяки чому коріння практично не пошкоджується. Після висаджування жоржини добре приживаються і рясно цвітуть, починаючи з другої половини липня.

Поділитись: