Ліана в кімнаті (пасифлора)

пасифлора в кімнаті

З незвичайних витких рослин велику цікавість для кімнатної культури складає розкішно квітнуча пасифлора (страстоцвіт), ціпка ліана з вишуканими трироздільними листками, довгими тонкими стеблами з численною кількістю вусиків-присосок. На жаль її рідко вирощують в кімнатах.

Родина пасифлори – тропічна зона Південної Америки. Найбільш відома пасифлора блакитна (Passifloracoerulea) з зіркоподібними  блакитними (до 8-10 см в діаметрі) квітками причудливої будови. Є різновидності з білим і блакитно-рожевим забарвленням пелюсток.  Із інших видів слід відмітити пасифлору їстівну (P. edulis), цікаву своїми яйцеподібними крупними  плодами оранжевого забарвлення.

В оранжереях пасифлора росте добре, в кімнатних ж умовах розвивається слабо і цвіте рідко.

Що ж потрібно робити, щоб пасифлора гарно розвивалася, росла і цвіла в кімнатах?

З настанням теплих весняних днів її слід висадити на ділянку з легкою землею, удобреною перегноєм. Зразу після висадки рослину притіняють до повного укорінення. Установлюють підпорки (драбинку) і підв’язують до них стебла. Краще вибирати ділянку в напівтіні, так як на сонці можуть бути опіки листків. Незабаром з’являться сильно ростучі пагони. Протягом літа пасифлора потребує практично щоденного поливу.

Цвітіння починається в липні, навіть на молодих рослинах інколи  можна нарахувати до сотні квіток. Триває цвітіння до настання холодних днів.

До осені утворюються кореневі відростки, які легко відділити і посадити в горшки. Розмножувати пасифлору можна і живцями, взятими із бокових пагонів (краще весною).

На початку вересня рослину пересаджують із грунту у великі горшки, стараючись не пошкодити корені. Пересадку вони переносять легко, хоча інколи і скидають частину листків. Нові пагони утворюються навіть зимою.

Склад землі для вирощування пасифлори в кімнатах: дернова, перегнійна і пісок (8:4:1).

Зимою рекомендується рослину утримувати в якомога холодніших умовах (12-14º) біля самого вікна, інакше будуть витягуватись безперервно ростучі пагони.

При таких умовах пасифлора зацвіте в кімнаті. Літом необхідно виносити цю ліану на балкон, або тримати на відкритих вікнах, захищаючи від прямих сонячних променів.

Поділитись: