Ви є тут
Тюльпани під деревами
Більшість квіткових культур досить вибагливі до світла і в притінених місцях не можуть нормально розвиватися, рослини виглядають пригніченими, витягнутими, з дрібними, блідо забарвленими квітками.
На ділянках квітникарів крони плодових дерев затіняють значну площу, тим самим скорочуючи площу, що придатна для вирощування квітів.
Для того, щоб запобігти сильного затінення землі під деревами, корисно формувати високу крону. Тоді під дерева поступає достатньо бокового розсіяного світла.
На таких ділянках можна висадити тюльпани. Можна під кожним деревом залишити при-стовбуровий круг діаметром 1,5м, а решту площі засадити тюльпанами. Здавалося б ці «діти степів» повинні потребувати відкритого сонячного місця, однак практика показала, що культура їх під деревами не тільки можлива, а навіть має деякі переваги: квітконіжка стає трошки довшою, чим у тюльпанів, висаджених на відкритих місцинах, забарвлення квітів менше вигорає, тюльпани цвітуть довше, хоча початок цвітіння запізнюється на кілька днів (3-5). Розвитку тюльпанів під деревами допомагає ще й те, що опалі осінню листя утепляють землю і вона промерзає на меншу глибину.
Весною, коли під деревами лежить шар снігу товщиною 5-10 см, земля вже просякає талою водою і рослини починають свій ріст. Незабаром їхні ростки з’являються над покровом снігу. Земля під деревами просихає повільніше і довше зберігає вологу. Коли максимально розвиваються листя у тюльпанів, виходить квітконіжка і розкривається бутон, на плодових деревах ще тільки розпускаються квіткові бруньки, і тюльпани отримують достатню кількість світла.
Таким чином, у період самого активного росту, тюльпани забезпечені світлом і вологою.
На початку липня вони закінчують вегетацію і цибулини їх викопують.
Садять тюльпани в другій половині вересня. В період від викопування і до посадки землю можна використати для підгонки других культур, або для укорінення живців, що в притінених місцях дуже зручно.