Ви є тут
Лютий (турботи квітникаря)
В кімнаті
Дні стають довшими, відчувається наближення весни… Сонце світить яскравіше, і в обід замітно підвищується температура повітря в приміщеннях.
Полив в теплих кімнатах слід усилити, в сонячні дні обприскуйте рослини, не забуваючи про провітрювання.
Можна пересаджувати фуксії, папоротники, фікуси і інші рослини, якщо їм стали тісними горшки і почався активний ріст. Підберіть нові горшки, діаметр котрих на 2 см більший від попередніх. Всі загнилі корені обріжте гострим нлжем, присипте деревним вугіллям зрізи. Обережно видаляйте стару землю з боків земляної грудки. Рослину садять точно посередині горшка, досипають нову землю і легенько ущільнюють її дерев’яною паличкою. Слідіть за тим, щоб коренева шийка (місце переходу стебла в корінь) не була заглиблена. Для багатьох рослин (лимони, апельсини) це може бути шкідливо. Високі рослини слід підв’язувати до кілків. До повного укорінення рослини поливають дуже обережно водою кімнатної температури.
Зріжте довгі гілки форзиції, жасміну, верби, розімніть молотком кінці пагонів і поставте в теплу воду. Скоро бруньки почнуть рости і незабаром порадують вас цвітінням.
В оранжереях і теплицях
Досвідчені квітникарі зазвичай слідують поговірці: «Готуй сани влітку, а воза – взимку». Отримання доброго посадкового матеріалу для літніх клумб багато залежить від своєчасних робіт взимку. В лютому послідній термін для посіву насіння гвоздики Шабо, лобелії, цинерарії.
Перегляньте сходи посіяних квітів. Пора приступати до пікірування.
Своєчасний і ретельний догляд за маточниками хризантем, пеларгоній, бегоній і інших рослин дозволить отримати добрий матеріал для живцювання. Важливо своєчасно їх поливати, обприскувати і проводити профілактичні заходи по боротьбі із хворобами і шкідниками. Слідкуйте щоб нові пагони у маточників хризантем не витягувалися, тому не допускайте високої температури повітря.
Лютий – місяць для живцювання. Живці хризантем і гортензій зрізайте по мірі їх наростання і висаджуйте в грунт стелажа, або щики в оранжереї з температурою 10-15ºС. Земляну суміш складають з дернової землі і перегною (1:1); для гортензій добавляють ще 1 частину торфу. Зверху насипають річковий пісок шаром 1,5-2 см. Садять живці на глибину до 1,5 см. Перші дні живці обприскують 3-4 рази в день і накривають мокрим папером. Після укорінення, через 25-28 днів їх висаджують в 7-9-сантиметрові горшки і встановлюють на стелажі в оранжереї, де температура 12ºС. Для раннього живцювання на початку місяця із сховищ приносять викопані у жовтні кущі флоксів і висаджують на стелажі, або в горшки, а бульби жоржин дезинфікують і прикопують на світлому стелажі в поживну землю в оранжереї з температурою 15-18º.
Цинерарії гібридні червневого посіву теж потребують уважного догляду – слід розставляти їх якомога рідше, щоб листки не притулялись один до одного, рясно поливати і підживлювати. Від недостачі світла рослини сильно витягуються.
Левкой зимовий швидко рушає в ріст. З цього часу необхідно поступово підвищувати температуру в приміщенні, усилювати вентиляцію, полив і підживлення.
Тюльпани, або нарциси приємно подарувати на свято 8 березня. Пам’ятайте, що рослини, призначені для вигонки, слід перенести в тепле приміщення на початку лютого.
Наступив час садити для пророщування глоксинії, бульбові бегонії, каладіуми. Землю готують такого складу: дернова, листяна земля, перегній і річковий пісок (3:3:3:1). Верхівка бульб повинна бути на поверхні землі. Поливайте обережно, стараючись щоб вода не попадала на листя. Оптимальна температура 18-20º. На стелажах горшки із глоксиніями можна розміщувати щільно, поки не розпустяться листя, а потім їх слід розставити.
Слід час від часу перебирати в сховищі бульбоцибулини гладіолусів, кореневища канн і бульби жоржин. Всі гнилі негайно видаляйте.
В саду, на відкритих ділянках
Не забувайте про своїх вірних помічників – птахів. Пройдіться по саду, гляньте уважно навколо: чи є на деревах і кущах насіння, або ягоди, чи не потрібно поставити годівниці.
В кінці лютого, поки не почався рух соку, приступайте до обрізування кленів. При підрізці грубих гілок зрізайте їх не одразу, а частинами. Щоб запобігти рваних важких ран, велику гілку слід підпилювати спочатку знизу, а потім зверху до кінця. Користуйтесь гострим, кісним садовим інструментом.