Ви є тут
Однорічні квіти в кімнатах.
Можна заставити цвісти в осінньо-зимовий і осінній час деякі однорічні квіти із наших клумб, використовуючи нескладну агротехніку, доступну усім квітникарям любителям. Набагато легше це зробити тим, у кого є утеплені тераси, парники, незамерзаючі погреба. Але і в умовах міста можна мати квітучі рослини в сувору пору року, особливо на вікнах із південної сторони. Найбільшою проблемою є створення достатньо низької температури на вікнах у кімнаті, особливо, якщо під ним знаходиться батарея опалення.
Якщо не створити прохолодного світлого місця, то не можна й чекати гарних результатів.
Можна створити засклені приставки-ящики, задня частина яких (без скла) прикладається впритул до скла вікна, а зовнішня сторона має дверцятка для догляду за рослинами і регулювання температури.
Виділимо чотири рослини, що можуть цвісти в невідведений для цвітіння час.
Вербена.Літом відбирають міцні компактні кущі, в липні обрізають їх приблизно на половину і висаджують в горшки з глинисто-дерновою землею і добавкою піску. До укорінення рослини тримають в півтіні, часто обприскуючи. Коли рослини укореняться, їх поміщають в холодний парник, і підживлюють. Для створення компактних міцних кущів пагони прищипують, обривають лишні і слабкі. У вересні добре розвинені екземпляри ставлять на сонячні вікна, де вербена зацвітає і буде цвісти до листопада. Кімнату слід часто провітрювати.
Цвітіння можна і перенести і на весну. Для цього в липні з сильних рослин зрізають вершки з 4-5 листками і вкорінюють їх в парниках, або горшках, накритих скляними ковпаками. З середини серпня полив поступово зменшують. Осінню рослини переносять в холодне світле приміщення (6-8º). Поливати слід дуже обережно. В лютому при ясній сонячній погоді горшки ставлять на сонячне вікно прохолодної кімнати (12-15º), або в засклену приставку на вікні. Як тільки рослини почнуть рости, полив збільшують. При сприятливих умовах вербени скоро зацвітають. Для кращого розгалуження прищепують верхівки пагонів.
Агератум.Ця рослина може рясно цвісти більшу частину року. Для осінньо-зимового цвітіння вибирають в саду міцні екземпляри і ріжуть бічні живці. Укорінюють їх в парнику, або в горшках з поживною садовою землею. Осінню, з приходом холодної погоди, горшки ставлять на холодні (6-8º) світлі вікна. Рослини корисно інколи підживлювати.
Можна висівати насіння в горшки, або в парники в липні і у вересні. При липневих посівах рослини залишають в горшках на свіжому повітрі якомога довше. При внесенні в кімнату рослини краще спочатку поставити в прохолодне приміщення, а потім повисити температуру до 12-15º. Агератум може цвісти до грудня.
Рослини вересневого посіву також не слід одразу рано вносити в кімнату. Добре їх залишити в холодному, або напів теплому парнику до тих пір, поки дозволятиме погода. Поставлені на прохолодні вікна і пізніше перенесені на світлі місця з помірною температурою, рослини можуть цвісти із березня по травень.
Резеда.При правильному догляді можна мати квітучу резеду з осені до весни.
Лобелія.Щоб лобелія зацвіла весною, насіння висівають в серпні на грядку, добре доглядають за сіянцями. Пізніше пересаджують в горшки і зимою утримують в прохолодній кімнаті на світлому вікні. В цей час поливати слід дуже обережно. На початку лютого рослини пересаджують в свіжу землю, поступово збільшуючи полив. Горшки ставлять на сонячне вікно. Зазвичай лобелії цвітуть в березні-квітні.