Ви є тут
Кактуси із насіння
Розмноження кактусів із насінин – одне із захоплюючих занять. Цікаво спостерігати, як у крихітних зелених сіянців з’являються перші тоненькі, ніжні голочки, які поступово змінюються міцними, довгими колючками самої різноманітної форми і забарвлення. А потім, одного разу весною, дорослі рослини «подарують» за всі труди прекрасну, ніжну квітку.
Перед посівом (зазвичай в кінці зими) насінини витримують 1-2 години при температурі 40-45ºС під лампою розжарювання, або на батареї опалення, потім на 1-2 години замочують у воді (краще дощовій, або сніговій). Такий обробіток активізує їх проростання і подальший розвиток сіянців.
Насінини викладають на сирий промокальний папір (можна використати салфетки), складений в кілька шарів на дні коробочки з прозорою кришкою. Температура в такій міні-тепличці повинна бути в межах 20-25ºС (оптимальна для більшості видів кактусів). Папір слід регулярно зволожувати, не допускаючи підсихання.
Сходи, що мають вигляд зелених кульок, з’являються, зазвичай, на 3-5 день. Після їх акуратно переносять на заздалегідь приготовлений земляний субстрат. Його склад відіграє велику роль для розвитку рослин. Використовують суміш листяної, дернової землі, крупного промитого піску, дрібної битої цегли і деревного вугілля (4:4:3:1:1). Щоб відсіяти пил, субстрат просіюють через дрібненьке сито. Дальше землю пропарюють протягом 40 хвилин і викладають рівним шаром в горщик. Зверху насипають промитий і пропарений річковий пісок (0,5 см). Теплова обробка вбиває спори водорості від яких можуть пострадати сіянці.
Горщик накривають склом (для створення вологого середовища) і щоденно, вранці й вечором, на 1 годину знімають для провітрювання. Перші пів року посіви утримують в теплому і світлому місці. Поливають з піддона (можна й зверху) керуючись правилом: краще недолити чим перелити. Приблизно один раз на тиждень землю підсушують, не поливаючи її 2-3 дні.
Для молодих рослин дуже корисний нижній підігрів – сприяє розвитку кореневої системи.
Горщик із сіянцями на початку літа ставлять на підвіконник і обов’язково захищають від прямих сонячних променів, що дуже шкідливі і небезпечні для сіянців. В той же час їх пікірують в свіжу землю такого самого складу. Другий раз пересаджують через 1,5 місяця. Пересаджування стимулює розвиток коріння в саджанців. Молоді кактуси чудово зимують в самому прохолодному місці на підвіконні.