Весною цвіте газон

квіти на газоні

В сучасних садах, парках, скверах, і на присадибних квітниках почесне місце відводиться зеленим газонам. І це повністю оправдано. Акуратно і своєчасно підстрижений газон – незамінний фон для клумб із квітами. Поєднання зелені і квітів тішить погляд, особливо ранньою весною.

 

Але саме весною на газонах майже нема квітів. Але ж можна зробити газон квітнучим.

 

Для цього підійдуть ранні цибулинні і бульбові квіткові рослини, такі як крокуси, підсніжники, кандик, іриси, мускарі, хохлатки і інші весняні квіти, що скоро цвітуть і в них встигає відмерти листя до стрижки газону.

 

Всі ці багаторічники цвітуть в березні-квітні і нічим не перешкоджають нормальному росту газонних трав. Потім у них швидко відмирають надземні частини, і до моменту стрижки газону листя наполовину, або й повністю відмирають.

 

При стрижці незів’ялі рослини будуть укорочені, але це не відобразиться на цвітінні в наступному році.

Цибулини і бульби таких рослин краще посадити одночасно з влаштуванням газону. На підготовленій ділянці намічають довільної форми контури майбутніх посадок. Висаджують бульби і цибулини групами по 50-100 штук на великих зелених газонах і по 20-25 на маленьких ділянках. При цьому слід враховувати забарвлення і терміни цвітіння рослин.

 

Садять цибулини на глибину 10-12 сантиметрів. Після цього поверхню вирівнюють і сіють газонні трави. Там, де розміщені цибулини чи бульби, норму висіву газонних трав краще скоротити на 30-50%. Це зменшення не відіб’ється на якості газону, зате рпоростання посаджених рослин покращиться. На одному місці весняні квіти можуть знаходитись 10 і більше років.

 

Для того, щоб посадити цибулини в уже готовий газон, копають садовою лопаткою невеличкі ямки, розміщують в них по 2-3 рослини і засипають доброю поживною землею.

Поділитись: