Обрізка кімнатних рослин

обрізка кімнатних рослин

Приближається весна. Все частіше затримуються на вікні промінці сонця. Кімнатні рослини відчувають наближення весни, починають пробуджуватися від зимової сплячки. Починають тягнутися до світла перші тоненькі гілочки фуксій, пеларгонії починають розпускати перші листки.

 

Не спішіть радіти. Адже дуже часто цей передчасний ріст тільки мішає правильному розвитку рослин, виснажує їх, надає їм некрасиву форму.

 

Весняна підрізка кімнатних рослин – це не причуди і не «знущання» над рослиною, як думають деякі квітникарі-любителі. Це засіб для отримання дійсно красивих, добре сформованих екземплярів.

 

Чи всі рослини слід підрізати? Ясне діло, що ні. Обрізають в першу чергу рослини, які мають кущову форму росту. Це в основному рослини субтропічного походження, що потребують холодної зимівлі, гілки в котрих в теплих кімнатах під впливом частої поливки починають витягуватися і викривлятися. Це такі види як олеандр, мірт, фуксія, пеларгонія, китайський розан, цитрусові, самшит, лавр, абутилон (кімнатний клен) і інші.

 

Із тропічних рослин підрізати слід деякі види кущових бегоній, кавове дерево і інші.

 

Підрізку краще за все проводити весною під час пересадки, в березні-квітні. Підрізають рослини по різному, в залежності від того, яку форму хочуть отримати – штамбову чи кущову. Штамбову форму можна надати фуксії, або деяким розанам. Для цього не слід підрізати головний верхній пагін, дати йому вільно рости, а підрізати всі бокові. Після того, як пройде деякий час, коли верхній пагін досягне потрібної висоти, слід його прищипнути, щоб на верхівці утворилося кілька бокових пагонів, які через деякий час теж треба буде прищипнути, щоб получився красивий штамбовий кущ.

 

Частіш за все рослину підрізають рівномірно із всіх сторін, укорочуючи кожен пагін на ½, або 2/3 його довжини. Перш за все слід видалити сухі гілки і пагони, направлені всередину крони, які не зможуть розвиватись нормально. Потім укорочуємо всі інші пагони. Зрізані кінці гілок можна використати для живцювання, укорінюючи їх  в ящиках, або горшках з промитим річковим піском.

 

Підрізка омолодить рослину, заставить розпуститися сплячі бруньки, зробить її більш кущистою і пишною.  Дуже часто китайський розан не цвіте саме тому. Що господарі жаліють його підрізати. Скоріше зацвітуть після підрізки і олеандр, абутилон.

 

Підрізати рослини слід гострим ножем, роблячи зріз над вічком, із якого розвинеться новий пагін.

 

У трав’янистих тропічних видів просто живцюють кінці молодих пагонів (традесканція), отримуючи нові молоді рослини.

Поділитись: