Робота з жоржинами

жоржини

Починаючи з лютого, бульби жоржин бажано передивлятися кожного тижня. Підгнивші частини слід негайно вирізати до живого, а зріз присипати товченим активованим вугіллям або порошком  ТМТД. Якщо залишок такої бульби не визиває довіри в те, що проросте, то через 2 місяці після проведеної обробки цю бульбу краще посадити в горшок з піском, або землею, можна використати і тирсу. При посадці шийку бульби жоржини слід залишати відкритою. Посаджені таким чином бульби поливають і ставлять в любе тепле місце, не обов’язково світле. Сильно зволожувати субстрат не слід, але й не можна допускати пересушування. Як тільки почнуть рости пагони, можна забирати їх назад в сховище і бути спокійними, що рослина не загине. Якщо ж бульби жоржин не дали ніяких паростків, то їх весною висаджувати не слід, оскільки вони не мають бруньок і не проростуть.

 

Якщо при огляді знайдуться зморщені підсихаючі бульби, шийки котрих не пошкоджені, то такі бульби бажано вже у лютому рівномірно обприскувати не менше 2 раз в тиждень і присипати легким шаром піску.

 

Бульби, закладені на зберігання із китицею землі, часто в лютому вже дають пагони, які досягають в довжину 5-6 і більше сантиметрів. Такі пагони краще видаляти, так як вони виснажують бульбу. Проте їх краще використати, як живці – посадивши в кімнатні міні теплички, чи парник. Живці можна ще садити в 79-и сантиметрові горшки, накрити скляним, або поліетиленовим ковпаком і поставити на світле, достатньо тепле місце. Почати поливати одразу. Через 7-8 днів така рослина зазеленіє і почне вкорінюватися.

 

Не можна користуватися при роботі з жоржинами одним ножем. Їх слід мати 2-3, і після обрізування кожної бульби класти у спірт для дезинфекції. Це попередить перенесенню хвороб.

Поділитись: