Розмноження флоксів насінням

флокси

Дуже важливо отримати насіння із здорових і сильних маточних рослин. Тому протягом літа потрібно систематично їх підживлювати, зволожувати і рихлити землю. На насіння потрібно залишити від двох до чотирьох гілочок. Коли коробочки дістають коричневе забарвлення, потрібно покрити їх марлевими мішочками і зберігати до заморозків.

При настанні заморозків квітконоси з коробочками одягнутими у марлеві мішочки зрізаємо і підвішуємо на протязіі, щоб вони підсушилися на повітрі. Через 8-10 днів переносимо їх під навіс, або на холодну терасу. Тут їх можна зберігати до самої весни. Насіння флоксів зберігати і обробляти у теплому приміщенні не можна: вони втрачають схожість. Пересилка можлива тільки зимою в коробочках.

Ранні посіви до морозів сходів практично не дають. Якщо сіяти у мерзлу землю, то насіння не потрібно нічим присипати, а тільки укрити тонким шаром моху. Насіння, перед посівом, можна намочити у слабкому ростворі марганцовки протягом 8-10 годин, до набухання. В результаті весною схожість доходить до 90%.

Самий найкращий спосіб стратифікації - це зберігання насіння в снігу. Для цього тонким слоєм розкладаємо насіння у марлевому мішечку і закопуємо у сніг. Насіння в снігу лежить до весняної відлиги, коли вони починають проростати. До середини квітня ( в залежності від погоди) висіваємо в родючу землю, і насіння швидко і дружньо сходить.

Поділитись: