Гербарій із квітів

як засушити квіти?

Збирати гербарій, засушувати квіти - цікаве заняття не тільки для школярів, але й для дорослих. Це єдиний спосіб надовго зберегти квіти.

Самий поширений метод засушування квітів - під пресом. Але розглянемо і інший метод. Ми будемо засушувати квіти, що мають складну будову, великий об'єм, такі як троянди, півонії, іриси, гладіолуси, лілії, білу акацію і інші.

Квіти повинні бути повністю розцвилими. Перезрілі, зів'ялі не годяться, бо перші в більшості випадків розпадаються, послідні не зберігають форму. Найбільш стійкі кольори - жовтий, абрикосовий, синій, червоний, малиновий, фіолетовий. Відтінки їх трудно зберігаються.

Засушуємо в дрібному піску, ваті. Вату заздалегідь ретельно просушуємо. Пісок, особливо морський, просіваємо, кілька раз промиваємо і прокалюємо на плиті, щоб позбутися органічних решток. Потім на дно картонної коробки стелимо тонкий шар вати, укладаємо квітку пелюстками вверх. Квітку можна укладувати і з частиною стебла із листками. Але краще їх засушувати окремо. Зручно працювати двом. Один обережно притримує квітку, другий підсипає пісок, стараючись поступово і рівномірно заповнити весь вільний простір. Слід слідкувати, щоб не прим'ялись пелюстки, тичинки, пестик. Пісок насипаємо з таким розрахунком, щоб було видно кінчики самих верхніх частин квітки. Зверху прикриваємо шаром вати. Коробку виставляємо на сонцепік, або в тепле, сухе, провітрюване місце. Період засушування триває 8 - 12 днів.

Невеликі квіти - маргаритку, віолу, акацію, ромашку - можна засушувати у піску без вати.

Складно засушувати махрові троянди, півонію і лілії. Їх пелюстки приходиться по черзі перекладати ватою і пересипати піском.

Висушені квіти обережно виймаємо і м'яким пензликом зчищаємо з них вату і пісок. Потім прикріплюємо нитками до цупкого паперу.

Краще всього вдається засушити віоли, жоржини, целойзії, червону півонію, жовті троянди, білу акацію, гладіолуси.

Поділитись: