Поради по культурі півоній

півонія

Культура півонії не важка. Вона краще получається, ніж багато інших квіткових рослин, якщо правильно поводитись з ними із самого початку.

Не можна саджати півонію в сирому низькому місці без влаштування дренажу, так як вони будуть погано розвиватись. Ділянки де вода застоюється не пригідні для півонії, вони гинуть иам за 1-2 роки.
Не слід саджати півонію поблизу будинку. ґрунт навколо хати зазвичай містить багато будівельного сміття, багато вапна, надлишок якого негативно впливає на ріст і розвиток рослин.

Траншеї і ями для посадки повинні бути не меншими 60*60 см.

Перегній слід брати давній і вносити його заздалегідь (приблизно за 1-1,5 місяця до посадки) при підготовці посадочних ям.

Не вносіть багато добрив у добру садову землю.

Вапно  добавляють тільки на кислій землі.

Дуже важливо не заглиблювати кущі при посадці. Це часто стає причиною невдач у початківців. Замінні бруньки біля основи куща  після осідання землі повинні бути не глибше 3-5 см від рівня землі. При глибокій посадці рослини не зацвітуть, або квіти будуть поганими. При надто мілкій посадці вони можуть пострадати при зимуванні.

Не загущуйте посадку, правильна відстань між кущами півонії - 80 - 100 см.

Не діліть кущі дуже сильно, якщо хочете отримати гарне цвітіння на наступний рік. Окремі частини повинні мати 3-5 стебел із бруньками.

Не розпушуйте землю глибоко і близько від кущів, щоб не пошкодити коріння. Основа культури заключається в тому, щоб рослину не тривожити, слід лишень слідкувати, щоб не було бур’янів.
Не прочищайте посадки граблями весною, а обережно зніміть сміття. Сапати поблизу куща не можна до тих пір, поки всі пагони не покажуться назовні. При необережній поведінці бруньки і пагони легко обламуються, і в подальшому рослина розвивається слабо.

Під час і після цвітіння, при відсутності дощу, рясно поливайте рослини.

Якщо все сказане виконано відносно підготовки місця, посадки і догляду, достатньо щорічно в кінці червня (одразу після цвітіння) внести під кожен кущ по 5 - 10 кг свіжого перегною. Щоб не обпекти корені, добрива заробляйте в землю на глибину 3 - 5 см і не дуже близько до пагонів.

Не турбуйтесь про укриття півонії на зиму, вона цього не потребує. Тільки в перший рік  після посадки, коли вони ще не зовсім вкорінилися, слід злегка прикрити землею, або перегноєм (5 см), щоб запобігти вижиманню коренів із ґрунту.   

Не забувайте обережно видаляти бокові бутони, щоб основні квітки були крупними.  Зазвичай на кожному пагоні буває 3-4 бутони. Якщо центральний пошкоджений, можна залишити один із бокових, самий крупний.    

Не зрізайте квіти заздалегідь. Уміння зрізати вчасно з’являється в процесі вивчення сортів. В загальному можна сказати, що півонія з не махровими і мало махровими квітками краще зрізати у більш ранній стадії, коли розпочинають розгортатись дві зовнішні пелюстки, а бутон при легкому нажиманні пальцем виглядає м'яким; з густо махровими - не слід зрізати до тих пір, поки не розпуститься вся квітка.                        
Зрізані квіти поставте у воду і внесіть в темне прохолодне приміщення на кілька годин, а потім перенесіть в кімнату. Вони збережуться у воді 5 - 7 днів, в залежності від сорту.

Не зрізайте з куща більше одної третини квіткових пагонів, щоб не ослабити його.

При зрізанні не можна обрізати весь пагон, слід залишити не менше двох листків. Листя забезпечує розвиток підземної частини, накопичення поживних речовин в корінню і формуванню квіткових бруньок на слідуючий рік. Тільки у вересні - жовтні, коли корені закінчують активну життєдіяльність, можна зрізати наземну частину.

Не бійтесь, якщо на бутонах з'являються мурахи, принаджені солодкою липкою рідиною. Вони не приносять шкоди і до часу розпускання квітки перестають появлятись.

Не пересаджуйте півонію часто з місця на місце. Вона відноситься до небагатьох рослин, що можуть залишатися без пересадки на одному місці до 10-15 років, і навіть більше.

Поділитись: