Як виростити хурму в кімнаті?

хурма

Хурма відноситься до родини ебенових. В роді налічується більше 200 видів, які практично всі розповсюджені в тропічних і субтропічних країнах.  В Україні хурму вирощують у відкритому ґрунті в Криму. В більш північних регіонах її вирощують в закритому ґрунті, або в кімнатах. В природі хурма досягає 8-12 метрів і живе понад 400 років.

При кімнатній культурі хурму розмножують тільки насінням, котре перед посівом стратифікують у злегка вологому піску і зберігають в сухому прохолодному місці. В лютому-березні насіння хурми висівають в горшки в землю, що складається із дернової, листяної землі і річкового піску (2:2:1). Молоді сходи розсаджують в горшочки розміром 7-9 см в землю того ж складу, що і при посіві, поливають і ставлять на світле місце.

Також можна спробувати свіжо-зібране насіння хурми висіяти у горщик, вкрити поліетиленовою плівкою і поставити на тепле світле місце (наприклад на батарею біля вікна). Сходи повинні появитися через 2-3 тижні. Після їх появи плівку знімають, а росткам акуратно допомагають позбутися кісточки.

По мірі росту рослини пересаджують спочатку в великі горшки, а потім у ящики і кадки. Хурма любить багато світла, тому на літо її краще виставляти на відкрите повітря; поливати рясно, не допускати пересихання землі. На зиму хурма скидає листя, тому починаючи із вересня полив зменшують.

Зимою рослину краще утримувати при температурі 6-8ºС, поливати один-два рази на місяць. На початку березня, разом із початком росту рослини полив збільшують.

Хурма, вирощена із насіння починає плодоносити на 5-7 рік свого життя. Достиглі плоди хурми можна зберігати в холодильнику, нестиглі – тримають в теплі до дозрівання. Чорні крапки і плями на хурмі свідчать про те, що плід почав псуватися.

Поділитись: