Для відпочинку в спекотний день

садові меблі

Садово-паркове мистецтво включає в себе велику кількість різноманітних споруд, або так званих малих архітектурних форм, - лавочки і столики, підпорні стіни і драбини, мостики, бесідки. Однак площа присадибних і дачних ділянок, як правило мала, і бажаючим прикрасити їх подібними спорудами слід обмежитись найбільш функціональними і негабаритними. В першу чергу – це садові лавки. Існує два види такого роду меблів: для довготривалого відпочинку більш підійдуть садові лавки із спинкою, для короткотривалого відпочинку можна обійтися простою лавочкою. Важливий момент – вибір місця. Більшість полюбляють в спекотний день віддихнути в тіні, одночасно насолоджуючись видом самих красивих куточків саду.

Якщо ви хочете змінювати положення садової лавки по тим чи іншим причинам, використовуйте для її виготовлення легкі матеріали і робіть її переносною. Щоб літній дощ не порушив спокійний відпочинок, спорудіть піднавіс (його можна зробити із широких дошок, соломи чи інших природних, або штучних матеріалів). Якщо на ділянці є велика крислата ялина – то вона теж послужить чудовим прихистком.

По одному із основних правил садову лавку слід встановлювати так, щоб у сидячого за спиною була який-небудь «захисток» - стіна дому, кущ, або стовбур дерева. Тоді людина почуває себе більш комфортно.

Частіш за все садові лавочки роблять із дерева. Це недорого і кожен може самостійно собі їх зробити. Крім того, дерево вважається «теплим» матеріалом. Для сидіння можна використовувати добре обстругану широку дошку. Верхні краї її слід злегка заокруглити, щоб дощова вода стікала швидше. Але краще взяти кілька вузьких дошок, або лат, так же само оброблених і прибитих з проміжками, тоді ваша лавочка прослужить довше.

Опори бажано робити не із дерева, а з інших матеріалів, що не піддаються порченню і гниттю.

Красять садові меблі в м’які, нейтральні кольори – зелений, оливковий, рожевий. Гарно виглядає дерев’яна поверхня, попередньо оброблена оліфою, або пропиткою і покрита лаком.

 

*Деревина хвойних дерев для виготовлення садових меблів не годиться, так як на ній виступає смола, що буде портити одежу.

*Навколо крупного куща, що самотньо росте, можна встановити замкнуту лавочку. Таким чином в любий час дня можна буде посидіти у тіні.

Поділитись: