Нарциси

Нарцис білий

Нарцисам виділяють добре освітлені, захищені від сильних і холодних вітрів ділянки. Земля повинна бути водо- і повітропроникна, з заляганням грунтових вод на глибині не менше  60 см (застій води призведе до вимокання цибулин).

Кращими є окультурені, багаті на поживні речовини грунти з нейтральною, або слабо-кислою реакцією (pH=6,5 - 7).

Готувати ділянку потрібно з початку літа. Землю перекопують перший раз у червні на глибину не менше 30-35 см, вносять органічні добрива.

За 15-20 днів до посадки цибулин нарцисів, землю перекопують на глибину 18-20 см. Одночасно вносячи 400-500кг/га суперфосфата.

В районах з повишеною вологою, для того, щоб не було застою води і вимокання цибулин, нарциси висаджують в грядки (шириною 110-120 см, довжиною 40-50см, прохід між ними 35-40 см). Так грунт краще прогріється, скоріше почнеться цвітіння і дозрівання цибулин. На вологих грунтах висота грядок 15-20 см, на більш сухих 10 см. Їх маркують, назначаючи відстань між рядками 20 см. Підготовку грядок необхідно закінчити за 8-10 днів до посадки, щоб ущільнилась земля.

Нарциси добре себе почувають майже на всіх грунтах.

У південних районах України нарциси висаджують  в жовтні. На решті території можна висаджувати у серпні-вересні. Краще укорінення цибулин відбувається при температурі землі 8-10°С.

Перед посадкою потрібно добре передивитися посадочний матеріал, хворі цибулини нарцисів відібрати і спалити.

Глибина посадки (відстань від денця цибулини до поверхні землі) залежить від величини цибулин і механічного складу грунту: на важких суглинках для цибулин 3-5 см глибина 10-12см, на легких грунтах 12-15см.

При недостатку вологи рослини потрібно поливати.

Дуже ефектно нарциси виглядають на альпійських гірках (низькорослі сорти).

Поділитись: