Розмноження бегонії рекс

бегонія королівська (рекс)

Весною, або літом королівську бегонію, або бегонію рекс, і її гібридні форми легко розмножити листковими живцями.

Із дорослої рослини зрізають добре розвинений листок, черешок обрізають біля самої основи листкової пластини. З нижньої сторони в місцях розгалуження жилок, роблять кілька надрізів.

Посуд для живцювання наповнюють спочатку 5-сантиметровим шаром суміші складеної із глинисто-дернової, листяної землі, перегною і торфу (1:3:2:1), а потім насипають крупнозернистий річковий пісок (2см), пролитий попередньо гарячою водою для дезинфекції.

Листок бегонії рекс нижньою стороною кладуть на вологий пісок і прижимають камінцями, щоб він тісно прилягав до піску. Потім лист обов’язково прикривають склом, або плівкою. Дальше їх ставлять в тепле місце.

Пісок повинен бути завжди помірно вологим, тому його час від часу потрібно поливати, але не можна допускати, щоб вода попадала на листки. Краща температура для укорінення бегонії 22-25ºС.

Через 2-3 тижні із придаткових бруньок в місцях надрізів починають розвиватися молоді рослини.

Обережно, стараючись не пошкодити кореневу систему, їх відділяють від листка і садять в 5-сантиметрові горшки із поживною сумішшю із листяної, глинисто-дернової землі, перегною і торфу (2:2:1:1).

Поділитись: