Саджанці в контейнерах

контейнери для саджанців

Останнім часом все частіше при вирощуванні посадочного матеріалу використовують контейнерний спосіб. Його суть полягає в тому, що сіянці висаджують в спеціальні контейнери – дерев’яні, пластмасові, залізні. Коли молоді рослини досягають потрібних розмірів, їх витягують звідти і висаджують на постійне місце.

Переваги даного способу очевидні – саджанці краще приживаються, їх зручно транспортувати. Крім того, практично не впливає на роботу по озелененню пори року, відпадає важкий ручний труд по викопуванню рослин з комом землі.

Для ємкостей можна вибрати поліетиленові мішечки (25*15, 30*17, або 35*20 см), пластмасовий посуд (12 л), металічні корзини (10 – 12 л).

Технологічний процес можна розбити на три етапи.

Підготовка субстрату. Субстрат готовимо із чорнозему, піску, торфу (10:5:1). На 1 м³ субстрату добавляємо 50 кг перепрілого гною і 5 кг суперфосфату, суміш старанно перемішуємо і просіюємо.

Викопування сіянців і посадка в мішечки. Бажано викопувати посадочний матеріал і садити його в той же день. Довготривале зберігання сіянців у прикопаному вигляді слід уникати.

Посадку слід проводити в закритому від вітру приміщенні, при плюсовій температурі.

Слід визначити оптимальний для кожної культури час пересадки, залежний від її біологічних особливостей. Якщо цієї умови не дотримуватись, то рослини погано приживаються, а інколи гинуть. Особливо капризні деякі вічнозелені кущі, хвойні породи.

Кращим часом для посадки є лютий – березень.

Перевалка в контейнери. Одно-дворічні екземпляри із поліетиленових мішечківтпереносимо в контейнери на дорощування. Це скорочує термін отримання стандартних саджанців, підвищує їх приживання. Так, як коренева система саджанців не оголона, їх можна перевалювати протягом усього року, однак краще весною (квітень – травень), або восени (вересень – жовтень).

Контейнери розміщуємо на відкритих рівних ділянках, що мають невеликий (1-2º) нахил, покритих 5-6 см шаром крупного щебеню і поліетиленовою плівкою (щоб коріння не вростало в грунт). Землю в контейнерах мульчують тирсою і рясно поливають. Рослини, що полюбляють рости в тіні, ставлять під навіс.

Догляд за рослинами включає регулярний полив, виполювання бур’янів, підживлення мінеральними добривами, боротьбу із шкідниками і хворобами. Повний цикл вирощування стандартного посадкового матеріалу триває 3-5 років.

Поділитись: