Сіємо насіння (пам’ятка для новачків)

насінина маку

·         Поверхня субстрату зеленіє, якщо він занадто кислий, або постійно мокрий. Сіянці від цього будуть пригніченими, слабкими.

·         При нерівномірному поливі, або пересушуванні землі насіння сходить не дружньо, рослини відстають у рості.

·         Сіяти слід партіями, щоб вчасно розпікувати  розсаду, не допустити переростання (це знижує якість матеріалу).

·         Не економте на площі посіву.

·         Оскільки по краях ящика субстрат, особливо торф, пересихає швидше, чим в середині, краще при посіві відступити на 2 см від стінок, щоб запобігти втратам.

·         Ретельно бракуйте сіянці при пікуванні, недорозвинені, пошкоджені, хворі безжально видаляйте. Здорові екземпляри сортуйте по величині: крупні – в один ящик, маленькі – в другий. В подальшому це вбереже вас від великих втрат, і неповноцінні рослини не будуть займати площу.

·         Якщо сіють літом, обов’язково слід притіняти теплицю. Бажано в таких випадках використовувати площу із північної сторони.

·         Не жалійте розходів на придбання, або отримання доброго насіння. Добре насіння – залог успіху.

·         Якщо ви сієте вперше, краще використовувати не чистий торф, а його суміш із землею (5:1).

·         Дуже важливо для кожної культури підтримувати відповідну температуру. При відхиленні від оптимальної, схожість знижується, а інколи втрачається зовсім. Наприклад у цикламена при температурі нижче 10°, або вище 35° проросте максимум 25% насінин. Крім того, чим старіше насіння, тим строгіше слід дотримуватись температурних умов.

Поділитись: