Незабудки

незабудки

Хто не знає прекрасної рослини з ніжно-голубими квітами, яка росте в дикому стані на сирих місцях і на берегах водойм? Це незабудки. Вони гарні для витончених букетів. Зрізані квіти довго тримаються у воді і не рідко на їх стеблах формуються корінці.

Незабудки являються дворічною рослиною. В рік посіву вони формують тільки кущики, а зацвітають в травні – червні наступного року.

Розмножують незабудки насінням і рідко - діленням кущів. Для отримання красивих і нормально розвинених рослин їх висівають рано (в квітні – на початку травня) в ящики з садовою землею або в парник. Їх можна сіяти також і в грунт – на грядки. Загущені посіви проріджують, а потім в середині літа розсаджують на грядки на відстані 12-15см одне від одного.

Незабудки які перезимували, весною висаджують у квітник.  Також можна висаджувати в серпні – вересні зразу на постійне місце. Особливо красиві масиви з них, обставлені бордюром з білого махрового арабісу.

Цвітіння незабудок продовжується 20-30днів, після чого їх замінюють літніми квітами. При цьому завжди слід залишити  деяку кількість рослин для збирання насіння. Ознакою дозрівання є побуріння і підсихання коробочок. Дозріле насіння має блискучу коробочку. Попавши в землю, вони сходять через 10-20днів. Нерідко навкруги маточних рослин формується ціла колонія саджанців, які можна розсадити на дорощування, або на клумби.

Незабудки являються прекрасним матеріалом для горшкової культури і вигонки. Для цього добре розвиті кущі діаметром не менше 20см осінню до морозів висаджують у відповідні їх величині горщики і для укорінення спочатку розміщують їх в парники під рами, а пізніше в холодну добре провітрену оранжерею з температурою плюс 4-5ºС.

Можна зберігати рослини і в провітреному підвалі. Щоб уникнути загнивання, зимою рослину поливають вміру.  Зігнивші листки видаляють. 

На кінці січня починають вигонку незабудок при температурі 10-12ºС. В лютому-березні рослина зацвітає.

Цвітучі незабудки в горщиках і в корзиночках завжди користувались великим попитом.

Поділитись: