Підготовка ділянки до зими

сезонні роботи

Дуже важливо до випадання снігу успіти приготувати ділянку і декоративні рослини до зими. Перш за все необхідно очистити територію від рослинних залишків.  У вересні – жовтні звільняють квітники від відцвілих однорічних і дворічних культур.  Їх видаляють разом із корінням.  Відмираючі на зиму стебла багаторічних трав’янистих рослин зрізають до самої основи. Останній раз скошують газон. Після опадання листя, його згрібають під деревами і кущами і укладають у штабеля, або купи для приготування листяної землі. Траву, стебла і інші соковиті частини рослин звалюють на спеціально відведеному місці в ями для отримання компосту. Якщо непотрібно компосту, то залишки рослин спалюють, або відносять подальше від ділянки, так як в них можуть знаходитися шкідники і збудники хвороб рослин. Попіл збирають і зберігають в сухому місці – він пригодиться як добриво.

Потім приступають до обробітку землі, її перекопують на штик лопати на всіх звільнених площах, в місцях відмічених для осінньої чи весняної посадки рослин. Пласти землі перевертають, але не подрібнюють, щоб у землі накопичилось більше снігу. Крім того це благополучно впливає на  формування доброї земляної структури, а також знищенню  різних бур’янів і шкідників.

На таку ж глибину перекопують землю в міжряддях дерев, кущів, трав’янистих багаторічників, стараючись не пошкодити кореневу систему. Поблизу рослин роблять лишень легке рихлення поверхні землі.

При глибокому перекопуванню в землю вносять перепрівший гній, торф із розрахунком по 2-3 відра на метр квадратний, компост – 1 – 1,5 відра. Одночасно розсипають фосфорні і калійні добрива ( по 50 г на метр квадратний), попіл – 100-150г на метр квадратний.

Під наявні посадки добрива вносять в залежності від стадії розвитку рослин, родючості і хімічного складу ґрунту. Недавно посаджені рослини для успішної зимівлі, з настанням стійких морозів, укривають  перегноєм, або подрібненим торфом.

Навколо багаторічників поверхню землі мульчують (шар 3-5 см) торфом, або тирсою.

Щорічно укривають і тюльпани, нарциси, лілії, півонії, іриси і інші культури, що можуть підмерзнути в малосніжні холодні зими.

Пагони витких і напів- витких  троянд, після перших приморозків, знімають із опор, видаляють листя, зв’язують, пригинають і пришпилюють до землі. Основу кущів у троянд обгортають землею на 15-18 см.

Корисно побілити штамби і скелетні гілки у дерев, це збереже їх не тільки від сонячних опіків, але і від хвороб і шкідників.  На 10 літер води беруть 2,5 кг вапна і 500 г мідного купоросу.

Проти мишей навколо квітників розставляють спеціальні отруєні приманки.

Якщо весною ділянку затоплює  тала вода, то для запобігання випрівання рослин прокопують ще з осені дренажні канавки, особливо у тих місцях, де накопичується багато вологи.

Поділитись: