Декоративні гарбузи

декоративні гарбузи

Усі декоративні (фігурні) гарбузи дуже чутливі до морозу, а тому в рідких випадках їх висаджують в грунт раніше початку травня без особливих прийомів захисту на випадок заморозку.

Щоб получити ранні сходи, краще за все вирощувати розсаду в горшочках вдома на підвіконнику, або в теплиці. Насінини, зазвичай, проростають через 7-10 днів. Горшки можна брати як звичайні, так і паперові, або торфові діаметром не менше 10 см.

У відкритому грунті для розсади вибирають сонячне місце, добре захищене від вітрів із північної сторони. Земля повинна мати нейтральну реакцію; краще за все підходить легка суглиниста, або чорноземна  і дерново-підзолиста з великим вмістом перегною. При посадці добре внести курячий послід, або мінеральні добрива по 1 столовій ложці на лунку. Якщо планується шпалерна посадка рослин, то розсаду висаджують по 2-3 штуки на відстані 40-50 см між гніздами в повздовжню канавку, наповнену гноєм і доброю землею. При подальшому догляді за рослинами, поливи корисно комбінувати із підживленням, добавляючи по 1 столовій ложці мінеральних добрив на 1 л води. Після того, як закінчиться ріст батогів, внесення азотних добрив слід зупинити.

В кінці сезону зупиняють і полив: в цей час коріння гарбуза добре розвинулось, глибоко увійшло у землю і засуха їм не страшна.

Плоди доцільно залишати на рослинах до повного дозрівання. Для цього необхідно в середньому 115 днів, більш довшого терміну треба для дозрівання лагенарій. Щоб прискорити цвітіння, центральний пагін прищипують.

Визначають зрілість плоду по зовнішнім ознакам: якщо кора тверда і колір її вже визначився, плід можна знімати. При цьому кожен плід зрізають з частиною плодоніжки. Плоди обмивають вапняно-сірковим розчином і поміщають в добре провітрюване і сухе місце на 6 тижнів. Їх можна покрити лаком і використовувати для декоративних цілей.

Поділитись: