хризантеми з магазину

хризантеми з магазину

В осінню пору в магазинах буває багато горшкових хризантем. Зазвичай ми любуємося ними 1-1,5 місяця, потім або викидаємо, або вони в нас пропадають через те, що ми не знаємо, що робити із ними дальше.

По закінченню цвітіння зрізаємо стебла хризантем і горшки виносимо в холодний парник. Можна зберігати і в сухому підвалі з постійною невисокою температурою (від 0 до +5ºС), поклавши горшки на бік, щоб ком не пересихав. Парник засипаємо снігом, і в ньому, до самої весни прекрасно зимують не лишень хризантеми, але й горшкові гортензії.

В кінці квітня – травні приступаємо до живцювання. До того часу навколо кожного куща, що перезимував, утворюється багато ростків. Слід старатись відділити стебла із п’яткою, або й навіть кусочком корінця. Живці висаджують в грунт парничка.

Зазвичай рослини прекрасно приживаються і дають корені. В червні молоді рослини можна висаджувати в грунт. Потрібно гарно поливати, рихлити землю і вносити добрива.

Для того, щоб получити пишний компактний кущ, слід прищипнути верхівку. При формуванні крони слід залишати 1-3 стебла. Вже у серпні-вересні на рослинах з’являється багато бутонів. Всі вони не встигають розпуститися в наших умовах, тому слід залишати самі крупні із них, решту – вищипати.

У вересні можна обережно викопати хризантеми, гарно перед тим поливши їх, і висадити їх в горшки в поживну земляну суміш, і поставити в тепличку, чи парничок. В жовтні забрати рослини до кімнат, де вони будуть радувати своїм цвітінням до Нового року. 

Поділитись: