Вересень (турботи квітникаря)

вересень, сезонні роботи

У відкритому грунті наступила пора ділення і пересадки більшості багаторічників – флоксів, дельфініумів, піонів, астильби, примул і інш. Пересаджують лілії – білу, шафранну, Мартагон. Земля для них повинна бути добре дренованою, поживною, достатньо зволоженою.

Висаджують на постійне місце розсаду дворічників (віола, незабудка, маргаритка, наперстянка) для раннього цвітіння. На початку місяця обгортають жоржини землею, щоб захистити їх від можливих приморозків.

Рання осінь – краща пора для пересадки кущів. Викопувати їх бажано із комом землі. Яму для посадки готують заздалегідь. Роботу краще проводити в похмурі не спекотні дні.

Протягом вересня і до середини жовтня займаються посадкою цибулькових. Їх садять або рядками на клумбах, або вільно розміщують серед інших рослин на альпійських гірках, під деревами, на газоні. Глибина посадки коливається в залежності від виду, землі (на пісчаних садять трішки глибше), від розмірів цибулини і ін.

Середні дані глибини посадки (глибина вказана до верхушки цибулини):

Тюльпан       -  10-12 см;

Гіацинт         -  8-10 см;

Нарцис          -  12,5 см;

Крокус           -  6 см;

Підсніжникк -  8 см.

Дана глибина для легких земель.

Коли оболонка плодів фізаліса стане яскравою, зрізають стебла для зимових букетів. Листя одразу видаляють.

В оранжереях перший раз пікують цикламен червневого посіву. Сіянці висаджують в ящики з рихлою поживною землею по 100-120 штук.

Молоді калли із парників висаджують в горшки, або в грунт стелажа (якщо вони призначені для зрізки) по 4-6 штук на метр квадратний. Перший час після посадки оранжереї провітрюють слабо, і тільки після укорінення рослинам дають більше свіжого повітря. До початку цвітіння температура повинна бути 10-12ºС.

З поля в оранжереї пересаджують гвоздику Шабо. Кущики викопують із комом землі і перевозять в ящиках. Поливають тільки під корінь.

Зимовий левкой щільно садять в 12-12-сантиметрові горшки. До землі він не вибагливий, але полюбляє не дуже легку. Суміш слід складати із компостної, парникової і невеликої кількості глинистої землі. Перший час рослини періодично обприскують і притіняють. Горшки слід ставити вільно, так як при згущеності левкой починає втрачати нижні листки.

Забирають гортензію на зимове зберігання в добре провітрюваний підвал. Перед тим рослини рясно поливають. Горшки можна складати в 2-3 яруси. Температура зберігання повинна бути не більше 5ºС.

В кінці місяця починають висаджувати цибулькові для зимової вигонки – тюльпани, нарциси, крокуси. Розміщують в ящики по 30-50 штук. Після посадки землю рясно поливають і ящики штабелями складають в сховище.

В кімнатах поволі скорочують полив – поступово слід підготовляти рослини до зимового періоду спокою. Заносять до кімнати рослини, які протягом літа знаходилися в відкритому грунті. Для дезинфекції горшки слід промити розчином марганцівки.

Вересень – останній місяць для внесення добрив. Вони повинні бути більш рідшими і меншої концентрації.

Поділитись: